2020 Olimpiyatlarına Neden Gidemedik?

Gündem 1 aydır yoğundu ve bilindiği gibi dün gece 2020 Olimpiyatları açıklandı. Tokyo, Madrid ve İstanbul üçgeninde geçen çekişmeli mücadelede Tokyo galip geldi ve 2020 Olimpiyatlarını almaya hak kazandı. Bizim İstanbul ise finale kaldı. Finalde Tokyo’ya elendik. Peki biz neden kaybettik 2020 Olimpiyatlarını? Sizce? Olayı herkes Gezi Parkına yoruyor tabi ki çok büyük etken o da. Ancak şöylede bir şey var. Bizim devlet büyüklerimiz o kadar değişik ki. Serdar Ortaç’ın bir şarkısı var. 2008 de mi ne çıkardıydı o şarkıyı heh işte o şarkı onlara gitsin!

Olay çok basit aga. Olay şudur. Devlet büyüklerinin eli kulağı her şeyi orada idi. Sanki dünya duracak alamazsak. Al işte alamadık ne oldu. Dünya dönüyor bulutlar gidiyor falan yağmurda başlayacak zaten birazdan. Derken başladı bile. Ne değişik adamsınız yahu siz! Türkiye Devletinin başkenti var hani Ankara. Heh orada bir tane adam var daha kültürün ne olduğunu bilmeyen ve gelip Twitter’dan millete laf sokmaya uğraşıyor. Yıkama yağlama işleri sürekli devam ediyor Twitter’dan Trt 1’den ve diğer yancı medya kanallarından!.

komedi-melih

Vatan hainliği ile suçlanan genç nesilimiz var. Bu genç nesilimiz 2020 Olimpiyatları için tanıtım filminde boy gösteriyordu. İstediğini alamayan devlet büyüklerimiz şimdi vatan haini yaptı o gençlerimizi! Ben bunlara yorum yapamıyorum. Yapmak istemiyorum. Yaparsak zaten içeride alınabiliriz. Hakarette etmiyoruz ya zaten onlar kendilerine hakaret ediyorlar. Biz en büyük yanlışı zaten bunları dinlemek ile yapıyoruz ya.

İşte bizim 2020 Olimpiyatlarını alamamamızın sebebi şudur! Devletin yaptığı kıvrak hareketlerden dolayı alamadık biz. Times bile bugün ki başlığında Tayyip Erdoğan baskıcı yönetimi ve olaylarda aşırı şiddet göstererek 2020 Olimpiyatlarında ev sahipliği hakkını kaybetti demiş. Ben demiyorum ha Times diyor. He birde tanıtım filminde bir tane bile başörtülü kız veya kadın göremedik be başkan. Hani sen diyorsun ya camiye kızlı erkekli girdiler. Bira içtiler diye. Başörtülü bacıma tecavüz ettiler diye. Bu yalanlık nedir kimedir? Eee sen gelipte şimdi 2020 Olimpiyatlarının Türkiye Tanıtımında oynattıkların nedir? Mini etekli arkada ezan okurken Rihanna’nın şarkısı çalması. Yok artık Lebron!

Neyse efenim. Alamadık işte. İyi oldu. Alıp ne yapacaktık ki zaten. Hedef 2020 idi zaten öyle değil mi sayın başkan!

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.