Anonymous Seçim Hilelerini Açıklayacaklarını Duyurdu

Dünyanın en çok bilinen ve gezi parkı olayları ile daha da bir gündeme gelen Anonymous adlı hacker grubu, Türkiye’de geçen dönemki seçimlerinde yapılan hileleri belgeler ile açıklayacaklarını iddia etti. Her ne kadar bu bir iddia da olsa gerçeğinin ortaya çıkması halinde bir çok şeylerin değişeceği anlamına gelir. Anonymous, son üç gün içerisinde RTÜK’ün sayfasını ikinci kez hackledi. Anonymous Turkey, Twitter hesabı üzerinden saldırının gerçekleşeceğini dakikalar önce de duyurmuş isi. Grup Seçsis yazılımcılarından ve Havelsan’dan elde ettikleri belgeleri açıklayacaklarını duyuran grup daha başka belgelerinde ellerinde olduklarını söylüyor.

Anonymous Turkey, Halk TV’ye kesilen 2.CEZA! nın ardından bu belgeleri açıklayacaklarını söylüyorlar. Gezi Parkı eylemlerinde 7/24 yayın yaparak Halkı gerçekleri gösteren kanala kesilen bu cezayı Anonymous Turkey grubu da affetmeyeceklerini söyledi. RTÜK’ün sayfasına düzenlenecek saldırının açıklandığı mesajın yanı sıra, tehdit dolu bir açıklamada da bulunmuş durumda. Siber korsanlar, ‘Bundan sonra anladığınız dilden konuşacağız’ sözünü söylüyorlar. ‘devlet kurumlarına ait sıradan sitelerin hedef alınmayacağını ve ciddi zarar oluşacağını’ da diğer günlerde belirtmişlerdi zaten. Anonymous Turkey aynı zamanda seçim hileleriyle ilgili bilgiler içerdiği öne sürülen belgelerin zamanı gelince yayımlanacağını açıklayarak farklı bir boyuta getireceğini söylüyorlar olayların. Grup, Sun tarafından programlanan “Seçsis”in yazılımcıları ve Havelsan’dan belge edindiklerini iddia etmekteler.

b

Anonymous’un Türkiye grubunu takip etmek isterseniz https://twitter.com/AnonsTurkey adresine girerek takip edebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.