Denize Girmek Orucu Bozuyor mu?

Ramazan ayı geldi hoşgeldi. 11 ayın sultanı olarak nitelendirdiğimiz bu Mübarek Ay 09 Temmuz itibariyle başladı. 30 gün boyunca tutulacak oruçlar ve yapılacak hayır duaları şimdiden kabul olsun. Şimdi ise Ramazan Ayı boyunca ne yenilecek yada orucu bozan şeyler gibi bir sürü konular araştırılmaya başlandı. Son olarak ise Yaz ayında olmamızdan dolayı Denize Girmek Orucu Bozar mı sorusu gündemde. Haberimizin devamında denize girmek orucu bozar mı sorusunun yanıtını vereceğiz.

Mübarek Ramazan ayı geldi ve tüm Müslüman alemi gün itibariyle Orucunu tutmaya başladı. Ramazan Ayında sofralar bereketleniyor ve tüm herkes birlik beraberlik içerisinde oluyor. Tüm Müslüman alemi oruçlarını tutacak fakat akıllarına takılan bazı sorular var. Bunlardan biri de malum yaz aylarında olduğumuz için “denize girmek orucu bozar mı?” sorusu. Bu sorunun cevabını Nihat Hatipoğlu’nun yorumu ile sizlere sunalım.

DENİZE GİRMEK ORUCU BOZAR MI?

“Suya girmek orucu bozmaz, denize girmek de bozmaz ama oruçlu olan bir insanın denize girecekse giyimine kuşamına dikkat etmesi lazım. Oruç bir ibadettir. Ağız ve burun kanalıyla boğazına bir şey girmemesine dikkat etmesi ve denizde giydiklerine dikkat etmesi gerekir. İslami adaba uygun olduğu takdirde oruçlu olanın denize girmesinde bir problem yoktur.”

Diyor Nihat abimiz. Girip girmemek size kalmış.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.