E-Devlet Üzerinden Sabıka Kaydı Çıkarma

1

Sizlere bu yazımızda E-Devlet Üzerinden Sabıka Kaydı Çıkarma Öğrenme ve Sorgulamayı göstereceğiz. Bundan böyle sabıka kaydı internet üzerinden de alınabilecek. Bundan sonra Adliye’de kuyrukta beklemeye son. Her şey internet üzerinden halledilebiliyor artık. Dilediğiniz zaman sabıka kaydınızı internette ki adresten çıkartabileceksiniz. E-devlet üzerinden verilen bu hizmete ulaşabilmeniz için giriş yapmanız gerekiyor. E-devlet şifresine sahip kişiler rahatlıkla bir kaç tıkla sabıka kayıtlarına ulaşabilecekler.

Eğer E-devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerine giderek e-devlet şifrelerini alabilir yada öğrenebilirsiniz.

Pek çok vatandaş “Sabıka kaydı nasıl alınır ? ” , ” Sabıka kaydı nereden öğrenilir ? ” , “Online sabıka kaydı sorgulama” sorularının cevabını merak etmekte.

Gerçek kişilerin kendileri ile ilgili adli sicil ve arşiv kaydını güvenli elektronik imza ve güvenli kimlik doğrulama yöntemleri öğrenmesi mümkün olabiliyor artık.

Sabıka kaydı sorgulaması yapmak için TC kimlik numarası ve e-devlet sistemi giriş şifresine ihtiyacınız var.

Peki E-Devlet Şifresini Ne Kadara Alabilirim ?

Şifre ilk alındığında PTT tarafından işlem masrafı olarak 2 TL tahsil ediliyor. Şifrenin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT’den alınacak her şifre için ayrıca 4 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu masraf dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

E-Devlet Üzerinden Sabıka Kaydı Çıkarma Öğrenme ve Sorgulama Linki

E Devlet Sabık Kaydı Sorgulama Linki

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.