Kpss – İş Kur

İşsizliğin artmasıyla birlikte birçok genç iş bulamamakta ve umutsuzluğa kapılmaktadır. Günlerinin çoğunu internette geçiren işsiz gençler tüm günlerini sosyal paylaşım sitelerinde ve oyun sitelerinde araba oyunları gibi oyunları oynayarak geçirmektedir. Peki iş bulmak gerçekten bu kadar zor mu?

Birçok noktada mevcut iş olanakları bulunmaktadır. Örneğin otomatik halı yıkama makinası satarak ve komisyon kazanarak bile iş sahibi olabilmeniz mümkün. Hayır bana sürekli çalışabileceğim ve güvenceli bir iş lazım diyorsanız kpss sınavlarını tercih edebilir ve devlet güvencesiyle memur olabilirsiniz. Devletin memurlara sunduğu tüm izin,sigorta gibi avantajlardan yararlanabilir ve aylık olarak yaklaşık 2000 TL kazanabilirsiniz.Ancak kpss sınavlarını kazanabilmeniz için meslek dalları için gerekli puanları yakalamanız veya uzmanlık alanınızda bir iş için tercih yapmanız gerekmektedir. Kendinize kpss’yi kazanabileceğiniz konusunda güveniniz yoksa sınavı kazanmak için bir ihtimal daha bulunuyor , Bu da bir iş alanında uzman olmaktan geçiyor.  Bir iş alanında uzman olabilmek veya bilgi sahibi olabilmek için çeşitli kurslara gidip o iş hakkında bilgi almanız gerekiyor. Devlet’in sağladığı işkur kurslarına ücretsiz olarak katılıp gittiğiniz iş kolu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik işkur kurslarına giden kursiyerlere de devlet aylık olarak maaş ödemekte ve gittiğiniz kurs süresi boyunca da sigortanızı yatırmaktadır.

 Yazımızda da gördüğünüz gibi birçok meslek dalında iş bulabilmeniz mümkün durumda. Devletin sağladığı imkanlardan yararlanarak işkur ve kpss sınavlarıyla artık sizde iş sahibi olabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.