Maurice Sendak Kimdir?

Google yeni bir Doodle ile karşımıza çıkıyor. Google’a ilk girdiğinizde sizlerde görmüşsünüzdür yeni Doodle’ı. Kısaca tanımlamarak gerekirse Doodle nedir diye. Doodle aslında Google’ın anasayfada her önemli bir günü tüm dünyaya duyurmasıve bunu logolar yada HTML5 ile yaparak bizlere göstermeleri.

Bugünde yeni bir doodle karşımızad. Bu doodle’da ise Maurice Sendak var. ABD edebiyat tarihine damgasını vurmuş ve yakın zamanda hayatını kaybeden Maurice Sendak’ın yaş günü olması sebebiyle Google amcamız bu adamı düşünmüş. Google bugün kendisini bir animasyon dizisiyle hatırlattı herkeslere.

Bizde sizleri düşünerek bu adamın kim olduğunu öğrenmeniz için tanıtmak istedik. 10 Haziran 1928 tarihinde Amerika’da dünyaya gelmiş olan Maurice Sendak kimdir hakkında kısaca bilgileri sizlere sunuyoruz.

Maurice Sendak Kimdir?

Asıl adı Maurice Bernard Sendak olan ve yazar çocuk edebiyatı üzerine eserleri kaleme almış bir kişidir. Bunların dışında iyi bir ressam olan Maurice Sendak “Where the Wild Things Are (Canavarlar Ülkesi)” adlı resimli çocuk kitabını da yazarak tüm zamanların sevilen en iyi resimli kitabını dünya edebiyatına kazandırarak ün yapmıştır.

1956 yılında ise Kenny’s Window adlı ilk resimli kitabı satışa sunulmuş ve daha da ünlenmiştir. Onu dünyaya asıl tanıtan eser ise “Canavarlar Ülkesinin Kralı” adlı eseridir. Resimli çocuk kitabı olarak Caldecott ödülünü kendisine kazandıran bir eserdir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.