Peşinatsız Ev Sahibi Olabilmek Mümkün mü ?

İster evli ister bekar olsun herkesin en büyük hayallerinden bir tanesi de ev sahibi olmaktır. Bilinmelidir ki bu hayatta ki en büyük satın almamız evdir. Ev hem maddi olarak yüksek bir değerdir. Hem de barınma ihtiyacını karşıladığı için insan hayatında önemli yer edinmektedir. Ama en çok merak edilen ise peşinatsız ev almak mümkün müdür? Bu yazımız da bunun cevabını arayacağız.

PEŞİN Mİ KREDİ Mİ?
Ev almaya karar verenlerin ilk aşaması ödemesini nasıl yapacakları konusudur. Eğer eliniz de evin tüm tutarını karşılayabilecek miktarda paranız varsa o zaman sorun yok. Ama standart bir gelir ile birikimsiz ev sahibi olmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey kredi ile ev sahibi olabilmenizdir. Krediyi evin tamamı için kullanabilir misiniz? Farklı bir tabirle peşinatsız ev almak mümkün müdür?

bigkredi

PEŞİNATSIZ EV ALMAK MÜMKÜN MÜ?
Ev kredilerinde yöntem diğer kredilere göre biraz daha farklıdır. Evin tam tutarı için bankalar kredi vermez. Daha çok 80% kredi, 20% peşinat şeklinde ödeme seçenekleri mevcuttur. 20% ödeyebilecek birikime sahip değilseniz farklı yöntemler ile bu miktarı bulmanızdır.

Bankalar tüm uygulamaları için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumuna tabidirler. 80%’lik mevzu bahiste de BDDK’nın kuralları gereği işletmektedirler. İlgili mevzuatlar çerçevesinde peşinatsız ev almak mümkündür. Bunun için banka koşullarını araştırmalısınız.

Konuyu bir örnek ile açıklayalım: 200.000 TL tutarında bir ev beğendiğinizi varsayalım. Faiziyle beraber size maliyetiniz 250.000 TL olduğunu düşünelim. 120 aydan aylık ödemesi yaklaşık 2.100 TL yapıyor. Bu şekilde bir ödeme yapabilmeniz içinde sizin yaklaşık olarak 5.000 TL civarında bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Ayrıntılı bilgiler Bigkredi.com adresinde sizlerle.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.