Şirket İçindeki Mali Düzeniniz için Gerekli Programlar

2

Şirketler mali işlemlerini düzen içerisinde tutmak isterler ve bu sebeple muhasebe programlarını kullanırlar. Önceleri defterlerde tutulan bu işlemler teknoloji ile birlikte bilgisayar ortamında veri girişi, girilen verileri özetleyip ayrıştırması ve verileri depolamaya kadar ilerledi. İşletmeler için fazlasıyla önem taşıyan muhasebe işletmelerin gözü kulağı gibidir. Her kuruluşun mali bakımdan durumunu bilmek istemesi en doğal hakkıdır. İşte bu cevabı da düzenli tutulkan muhasebe sistemleri verir. Örneğin; ön muhasebe programı, alanında uzman bir mali müşavir ya da muhasebeci barındırmayan yani daha çok küçük ve orta ölçekli firmaların kullandığı programlardır.
Günümüzde muhasebe programları her kuruluşun yaptığı işleme göre de değişiyor. Örneğin araç takibi aracın yerini harita üzerinde gösterme işlemidir. GPS uyduları yer belirlemede kullanılır. Yani uydudan araç takibide denilebilir.GSM tabanlı araç takibi ise GSM desteği olan yerlerde kullanılabilir. Ancak dağ, denizgibi GSM hizmeti yok ise araçonline takip edilemez. Uydu tabalı araç takibi ise GSM çekmeyen yerlerdeki kullanım için ideal bir yöntemdir. Kara kutu sistemle ise online olarak araç takibi yapılamaz. Ancak araçtaki cihaza kayır yapılır. Araç merkeze gelince bilgiler alınır daha sonra harita üzerinden gidilen yerler görülür.Bir de emlak yönetim sistemleri vardır. Bu sistemlerde tamamen emlak sektörü için tasarlanmış bir yönetim sistemidir. Bu sistem bütün gayrimenkullerinizi örneğin emlak araç takibinizi dahi yönetebilir, onların fotoğraflarını ekleyip güncelleme işlemlerinizi yapabilirsiniz.

muhasebe-program

Tüm bunların hepsi araçlara tesis edilen mobil veri cihazları, GPS uydularından aldıkları konum bilgilerini ve bağlı sensörlerden gelen sıcaklık ve benzeri telemetrik bilgileri GSM/GPRS şebekesi üzerinden Kontrol ve İletişim Merkezi’ne aktarırlar. Gelen bilgiler ise özel yazılımlar sayesinde derlenir ve sunucular üzerindeki veri bankasına kaydedilir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.