Tattoo ve Acı

1

Dövme bir boya maddesinin belirli bir teknik ile insan vücudunun alt deri yüzeyine kadar işlenmesi ile oluşan desenlerdir.

İğne gibi sivri araçlarla vücut derisi üzerinde çizilen ve çeşitli renkler verilen resimler ve vücut motifleridir. Dövmeler kimi zaman bir harf, kimi zaman bir sembol, resim ve hatta bir isim olarak karşımıza çıkar. Gerçek dövme boyaları ( World healt organization ) dünya sağlık örgüyü tarafından onaylanmış durumdadır. İnsanlar dövme yaptırarak bazen süs bazen duygularını dışa vurmak ve genellikle de kendini ifade etmek isterler. Dövme yapılırken boya maddesi olarak genellikle ‘’ is ‘’ kullanılır. Dövme yaptırmak aynı zaman da büyük de bir acı vermektedir.

Dövme yaptırılırken duyulan acı çoğu kişinin dayanamayacağı bir acı olsa da kişiden kişiye farklılık göstermesi muhtemeldir. Alt deriye ulaşmak için insan vücudu üzerinde sivri uçların dolaşması elbette ki yüksek derecede acı yapar. Altderiye ulaşmak için yapılan işlemde sivri uçlar ile yarıklar ve delikle açılması gerekebilmektedir. Açılan bu deliklere ucu sivri bir iğne ya da diken gibi bir madde ile boya konulmaktadır. Dövme yaptırırken ki mevsim de acının hangi derece olacağında önem taşımaktadır.

Örneğin ilkbahar mevsiminde yapılan bir Tattoo diğer mevsimlere oranla daha az acı görmeye sebep olmaktadır. Kalıcı tattoo yaptırmak isteyen bir kişi maalesef bu acıyı göze almak zorundadır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.