Hamile Giyimi Nasıl Olmalı?

17

Hamilelik bir bayan için hayatının sonuna kadar yaşayabileceği en mutluluk verici andır. İnsanın kendi bedeni içinde, kendi evladını büyütmesi ve sağlıklı şekilde dünyaya getirmesi, yeryüzünde bir insana verilebilecek en büyük mutluluktur. Böyle bir mutluluğu sonuna kadar yaşamak anne adaylarının en doğal hakkıdır.

Fakat bazı anne adaylarımız bu en mutlu zamanlarını da kendine zehir etmeyi başarır. Hamilelikte aldığınız kilolar kesinlikle utanıp, saklamanızı gerektiren fazlalıklar değildir. Normal zaman da bir yerimizde fazlalığımız olduğu vakit onu kamufle etmek için her yolu deneriz. Lakin hamilelik çok farklı bir süreçtir. Bu süreçte alınan kilolar insanı rahatsız etmez, tam aksine insan ilk defa kilo alıyorum diye mutlu olmalı ve o anın tadını çıkartabilmeli.

hamile-giyim

Hamile bayanlar, kesinlikle hamilelik süreci boyunca fazla kilolarını saklamaya çalışmamalıdırlar. En doğal, en rahat halleriyle insanların içinde dolaşmalıdırlar. Üzerlerine giymiş olduğu kıyafet, öncelikle karın bölgesini çok rahat ettirmelidir. Çünkü karnımızın içinde bulunan minik yaramazımız, giymiş olduğumuz kıyafetten dolayı sıkışırsa, hareket alanı daralır. İçerde kas katı kalacağı içinde kıpırdayamaz ve son derece huysuz olurlar. Onun için hamilelik boyunca giyimdeki önceliğiniz karnınızda ki bebekleriniz olsun. Onların rahat edebilmesi içinde rahat ve esnek kumaşlardan hazırlanmış olan, karın kısmını kesinlikle sıkmayan kıyafetler tercihiniz olsun. Hamilelik kadar güzel bir dönemi kendinize ve bebeğinize zehir etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.