6 sene önce
6 sene önce

Hayat Garip ve Cahillik Çok Zor!

Dostlar herkese merhabalar. Güzel ülkemin güzel şehrinden tekrar tekrar selamlar olsun. Belki bu yazıyı kimse okumayacak belki de okuyacak kim bilir ama yinede yazmak istiyorum. Şöyle böyle kısmından baya uzak kaldık gerçekten iç dökme konusunda blogumda önceden çok yapıyordum fırsat olmuyordu. Bugün zaten kimse okumaz diyerekten bir yazı yazmak istedim.

Çok uzun bir gurbetçilik olmasa da yine de 8 ay gibi bir dönem geçirdim yurt dışında. İsveç’teydim bir süredir. Süper hayat ve süper insanlar ile ( isveçlileri kast ediyorum ) samimi bağ kurduk. Dil bilmesekte onların hoş görüleri ile gönül bağı kurduk. Hani hep derler ya Avrupa insanı çok farklı. Çünkü onlar insanlığın ne olduğunu biliyorlar. Gerçekten öyle. Onlar insanlık! nedir çok iyi biliyorlar ve insan ayrımcılığı sıfat takma olayları hiç yok. Pffff ! Geçelim efenim.

yanlız-cahil

Gurbetteydik bir süredir. Çok zorlu bir gurbetçilik oldu. Anadan ayrı Babadan ayrı birde yardan ayrı değildim ama en sevdiğim arkadaşım abimden çok uzak kaldım. Onunla çok uzak kalma konusunda bir askerlik döneminde o kadar kalmıştık ama bu gurbet ayrılığı çok feci koymuştu. Ciddi anlamda gurbette samimi bir arkadaşınız olmalı!. Bu ailenizden biri ya da çocukluk arkadaşı falan her şey olabilir. Çünkü insan psikolojik anlamda çok kötü etkileniyor! Çok çok dostlar. Konudan konuya zıpladık yine ama zordu be. Yorucu ve sıkıcı bir süreçti benim için. Hayatımın ufak bölümünde aşırı anlamlar yükledi.! Hemde öyle böyle değil!

Yani kısacası dostlar bu yazıyı niye yazdım bilmiyorum ama İsveç gibi bir ülkeden gelinir mi lan salak diye aşağılanmalar çok gördüğüm için ironik şekilde sizlere iletmek istedim azıcıkta olsa yaşadıklarımı. 8 ay sürede ne yaşar insan bilinmez ama yaşadıkların hep kendinde işte. İçsel dışsal her türlü..

Son olarak insanlar kötü hayat berbat mottosunu benimsemiş birey olarak artık benimsediğim tek şey ; Hayat garip ve cahillik çok zor!

Kalın selametle =) İsveç anılarımızı yine yazarız.. =))

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?