iPhone 5 Alev Alev Yandı

40

Teknolojinin dev firması Apple, ürettiği akıllı telefonlar, tabletler ve diğer teknolojik aletler ile dünyanın bir numarası diyebiliriz şuanda. Yapmış olduğu akıllı telefonlar ile özellikle dünya çapında bir ün ve klas yön oluşturan Apple, yine gündeme iPhone 5’in yanması ile geldi. Üretilen akıllı telefonlar malesef böyle problemler çıkarıyor ancak Apple’ın böyle bir problem çıkarması alışılagelmiş değil. Samsung ile rekabet ortamında bir çok kez Samsung’un akıllı telefonlarının yandığını görmüştük ancak iPhone akıllı telefonlarında böyle bir durum çok az ve medyaya yansımayan cinsten idi.

İsrail (Tel-Aviv’den) Çek Cumhuriyeti (Prag’a) gitmek üzere olan uçakta bir panik havası yaşandı. Uçmak için hazırlanan uçuş sırasında, yolcuların bir tanesinin kullandığı iPhone 5 kısa süre içerisinde alev alev yanmaya başladı.

Uçakta 150 kişinin olduğu tahmin edilirken, yaşananlar üzerine yolcuların herhangi bir sorun yaşamadığı da açıklandı. Uçakta yer alan kişilerin o sırada tahliye edildiği de açıklandı.

iphone-fire

Bu olayların son zamanlarda ( telefonların patlaması ve yanması ) çok sık olmaya başladı. Hele hele iPhone gibi marka değeri yüksek cihazdan böyle bir şeyin yaşanması şaşırtıyor. Bakalım yetkililer ne açıklamada bulunacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir