iPhone 6 Pili Ne Kadar Dayanacak?

12

Akıllı telefon kullanıcılarının tek problemleri şarjların dayanmaması. Günümüzde çok sık görülen şikayetlerden bir tanesi pil ömrü şikayetleri, gün geçtikçe artarken diğer yandan da firmalar buna önlem almak için çabalıyor. Teknoloji devleri akıllı telefonlarda ki birinci özelliği pil ömrü ve kameraları. Kullanıcıları bu şekilde cezbederek kendine bağlıyor. Apple, bilindiği gibi Eylül ayında iPhone 6 modelini tanıtacak. Beklentiler bu yönde henüz net bir resmi açıklama gelmese de her yıl Eylül ayında yeni bir model tanıtıldığından bu kanıya varabiliyoruz.

Peki iPhone 6 ne zaman çıkacak sorusuna değindik. Ama iPhone 6’nın pil ömrü ne kadar olacak? Bu soru ise şuanda muallakta kalsa da sızıntı haberlerinden edinilen bilgiler gerçeği bizlere gösteriyor.

iPhone 6’da ki batarya gücü bilgileri kullanıcıları birazcık üzecek. Bir yıldan fazladır iPhone 6 bekleyen kişilerin batarya sorunu ile karşılaşması içten bile değil. Apple’ın politikası bu şekilde olacak. Peki detaylar ? İşte size detaylar.

iphone-5-batarya

Yeni nesil iPone 6 modelinde 1080 mAh yada 1900 mAh gücünde bir pile sahip olacağı gelen bilgiler arasında. Geçen sene tanıtılan model ve şuanda satışta olan iPhone 5s’in pil gücü ise 1570 mAh gücünde. Bilindiği gibi iPhone 6 iki farklı model ile gelecek. Bu modeller arasında ki 5.5 inçlik modelin pil gücünün 2500 mAh olması bekleniyor.

Rakipleri incelediğimizde bu senenin fark yaratan akıllı telefonun LG G3 olduğunu söyleyebiliriz. Ardından ise Xiaomi’nin duyurduğu akıllı telefonlar fark yaratıyor. Hali hazırda bu sene tanıtılan ve taze çıkan LG G3 5.5 inçlik modele sahip. Batarya gücü ise 3000 mAh kalitesinde.

Apple’ın en güçlü rakibi Samsung’un çıkarmış olduğu Galaxy Note 3 ise 3200 mAh gücünde. Rakiplerinin bu kadar güçlü batarya kullanmalarına karşın Apple’ın bu şekilde bir batarya çeşidi çıkarması ezilmişliğini gösteriyor gerçekten. Bakalım ne gibi radikal kararlar alacaklar. Eylül ayı bizlere hepsinin cevabını gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.369 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.