iPhone 7 Yaşında!

15

7 yıl önce piyasaya sunduğu cihaz ile teknoloji dünyasında yeni bir soluk getirdi Apple firması. Sunmuş olduğu ilk nesil iPhone modeli akıllı telefon ile harikalar yarattı. Yeni bir soluk getiren Apple firması bununla birlikte dünyanında ilk dokunmatik ekranlı telefon çıkaran firma özelliğine sahip oldu. Steve Jobs‘un liderliğinde tanıtılan ve tüm dünyaya sunulan ilk nesil iPhone modeli aşırı derecede rağbet görmüş ve ilerleyen yıllarda neler olabileceğine dair mesajlar vermişti bizlere.

Bugün elimize bir iPhone verseler asla ve asla değişmeyeceğimiz modeller üreten Apple firması, gözle görülür büyüme yaşadı. Ancak fiyat politikasıyla nedeniyle tüm dünyada eleştirilere maruz kalsa da yinede aynı fiyat politikasıyla yola devam ediyorlar. Steve Jobs’un hayatını kaybetmesinden sonra biraz bocalama dönemi geçirselerde getirdikleri yenilikler herkesin taktirini kazanmış durumda.

Gelin şimdide biraz geçmişe dönelim. İlk iPhone modellerinden günümüzde ki modellerine inceleme yapalım ;

128 MB RAM’e sahip ve 3.5 inç kapasitif ekranlı ve 2 megapiksel kameraya sahip ilk iPhone dikkat çekmekte. 2007 yılında çıkan ve dokunmatik ekranlı telefonların ağ babası olarak adlandırabileceğimiz cihazda uygulama bile yoktu. O zamanlar App Store vs gelişmemişti daha.

iPhone (29 Haziran 2007′de tanıtılan ilk sürüm iPhone)

iphone

iPhone 3G (11 Temmuz 2008)

iphone-3g

iPhone 3GS (19 Haziran 2009)

iphone-3gs

iPhone 4 (24 Haziran 2011)

iphone-4

iPhone 4S (14 Ekim 2011)

iphone-4s

iPhone 5 (21 Eylül 2012)

iphone-5

iPhone 5S (20 Eylül 2013)

iphone-5s-avea

iPhone 5C (20 Eylül 2013)

iphone-5c-mavi

iPhone’un gelişim süreci böyleydi. Bakalım iPhone 6 yani iPhone Air nasıl olacak. Bizlere neler sunabilecek. Neler yapabileceğiz. Hep birlikte göreceğiz. iPhone 6 Ne Zaman Çıkacak bilinmez ama oldukça büyük sayıda bekleyeni olduğunu söyleyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.