7 sene önce
7 sene önce

iPhone İnternet Geçmişi Nasıl Silinir

Tüm dünya genelinde yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler neticesinde artık taşınabilir cihazlar alanında büyük avantajlar ortaya çıkmaktadır. Bu noktada tüm dünya genelinde oldukça popüler hale gelmiş olan Apple teknolojisi ile geliştirilen iPhone akıllı telefon modelleri ile insanlar pek çok yeni nesil olanaktan yararlanabilme olanağına sahip olmuştur.

Bunların en başında gelen ise elbette ki Apple markalı iPhone akıllı telefonları ile internete her yerden kolay bir şekilde erişim olanağının bulunmasıdır. Bu noktada insanlar artık iPhone akıllı telefon modelleri ile diledikleri noktadan diledikleri zaman internete erişim sağlayabilmektedir. Ancak internet üzerinden gezinti yapıldığı takdirde hem cihaz üzerinden internet geçmişi olmaktadır ki bu da başkalarının girdiğiniz siteleri görmesine neden olabilmektedir hem de telefonda gereksiz yer kaplamaktadır.

apple safari

iPhone kullanıcıları çoğu zaman Safari tarayıcısını kullanmaktadır. Ancak bazı kullanıcılar AppStore üzerinden Chrome tarayıcısını kullanmaktadır. Bu iki tarayıcıyı kullanmakta olan iPhone kullanıcıları bu internet geçmişini silmek için ayarlar menüsünün açılması gerekmektedir. Bu noktada açılan sayfa içerisinde Safari veya Chrome tarayıcısını seçerek tarihçeyi ve çerezleri sil sekmesine basılması gerekmektedir. Bu sayede internet geçmişi tamamen silinebilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?