7 sene önce
7 sene önce

iPhone’u Modem Olarak Kullan

Günümüzde artık mobil cihazlarımız da, telefonlarımızı da artık 3G desteği ile beraber hatta daha önceki EDGE desteği ile beraber internete bağlantı ara yüzü olarak kullanabilmek olanak dahilindedir.

Bu şekilde cep telefonunuzu ya da mobil cihazınızı internete bağlanma ara yüzü olarak kullanabilmek için öncelikli olarak cihazınızın bilgisayara bağlantı kablosunu kullanarak bilgisayara bağlamanız gerekmektedir.

iPhoneu Modem Olarak Kullan

Bu sayede telefonunuz üzerinden bilgisayarınız ile internet erişimi yapabilmeniz için ilk işlemi tamamlamış olmaktasınız. Bu işlemin ardından bilgisayarımızın üzerinde internet ara yüzümüzü görmek için telefonumuzun ayarlar kısmının açılması gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinde ya da farklı internet bağlantı paylaşımları içerisinde bulabilmeniz olanak dahilindedir. Bu işlemin ardından ise genel ayarlar menüsüne tıklanması gerekmektedir.

Açılan sayfa içerisinde Network seçeneğini giriş yapılması girilmesi gerekmektedir. Daha sonra en alt kısımda yer almakta olan İnternet Tethering sekmesine giriş yapılmalıdır. Daha sonra kapalı konumda bulunan sekmeyi aktif hale getirilmesi gerekmektedir. Bu işlemden sonra ekranda Bluetooth ya da USB seçenekleri çıkmaktadır.

Burada USB seçeneği seçilmesi gerekmektedir. Bu sayede artık bilgisayar üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirmeden direkt olarak telefonun internetin yararlanarak internete erişim sağlanabilmektedir.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?