İş Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır

13

İşiniz, üniforma giyilmesi gerektirmediği sürece, kıyafet seçmek bir hayli zor olabilir. Özellikle bayanlar için  ‘’ işe giderken en uygun şekilde nasıl hazırlanmalıyım? ‘’ sorusu aşırı şekilde vakit kaybına yol açar. Bu vakit kaybını önlemek için ne giyeceğini bilmek ve çalıştığınız yerin giyim kurallarını iyi bir şekilde öğrenmemiz gerekir.

Çalıştığınız yerin belirli bir kıyafet kuralı varsa bu işinizi bir kolaylaştırır. Şayet belirli bir kural yoksa iş yerinde çalışanları gözlemleyebilirsiniz. Buna rağmen hala kararsız kaldıysanız insan kaynakları departmanında en doğru bilgileri alabilirsiniz. Eğer çalıştığınız yer çok büyük bir kuruluş değilse işvereniniz nasıl giyineceğiniz konusunda bilgilendirme yapacaktır. Birlikte inceleyelim bakalım

İş kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Katılacağınız önemli bir toplantı varsa toplantının durumuna göre giyinmelisiniz. Siyah pantolon-ceket takım ya da siyah etek-ceket takım her şekilde uygun kıyafet kombinidir ve kıyafet dolabınızda olmazsa olmazları arasında olmalıdır.

2013-yaz-modası-kıyafetleri-6

Kıyafetleriniz satın alırken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan birisi de kaliteli kumaşa sahip olmasıdır. Ayrıca kıyafetiniz hemen buruşmamalıdır. Bu koşullara uygun kıyafetler aldığınız takdirde çalışırken gayet rahat edersiniz. Giysileriniz için en önemli husus temiz olmasıdır. Şayet kirli kıyafetler sizin hakkınızda kötü bir izlenim bırakır. Ayrıca kıyafetlerinizin ütülü olması gerekmektedir.

Giyeceğiniz kıyafetin durumuna göre yanınızda mutlaka uygun renkte ceket veya hırka bulundurmalısınız. Jean pantolonlar çok rahat olmasına karşın kamu dairelerinde ve bazı işyerlerinin giyim prosedürlerine uygun değildir.

Ayakkabı konusuna da dikkat etmelisiniz. Bazı işyerlerinde açık ayakkabılar uygun değildir. Bu nedenle yüksek topuklu siyah ayakkabı veya siyah kundura ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.