Julius Richard Petri Kimdir

8

Google bugün değişik bir doodle çalışması yapmış. Peki Bu Julius Richard Petri kim oluyor ki? 29 Mayısı unutan Google, bu adamı hatırlıyorsa Google bence dünya devi değildir. Ama yinede Google’ın bu doodle’ı hakkında bilgiler verelim istiyoruz. Julius Richard Petri kimdir konusunda bilgiler haberimizin devamında ;

Alman asıllı Julius Richard Petri bakteri bilimi uzmanı imi. Aynı zamanda petri kabı olarak bilim dünyasında yer edinen laboratuar gerecini icat eden kişi’de Julius Richard Petri’dir.

Julius Richard Petri, 31 Mayıs 1853 tarihinde Almanya’nın Barmen kentinde dünyaya gelmiştir. 20 Aralık 1921 tarihinde 69 yaşında yine aynı ülkede yer alan Zeitz’de yaşamını yitirmiştir.

doodle-Julius Richard Petri

1871-1875 yılları arasında Kaiser-Wilhelm-Akademi’de okumuştur. 1876 yılında ise bu okuldan mezun olarak bilim adamlığına soyunmuştur. İcatçı adam vesselam. Hemen akabinde ise Berlin’deki Charité Hastanesi’nde 1882′ yılına değin askeri doktor olarak görevine başlamıştır.

2 yorum

  1. chat dedi ki:

    Bu gün googlenin anasayfasında da vardı bizim buluşçularımızdan kimseyi görmedim su ana kadar belki türk mucitlerini koyarlar.

  2. EagLe dedi ki:

    Bizim buluşçularımızı görmüyorlar hocam bunlar 😀

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.