Kablosuz Modem Kullanımında Yapılan Hatalar

7

Günümüz modern teknolojisinin günlük yaşantı içerisinde en etkin şekilde yer almaya başlaması ile birlikte artık pek çok farklı alanda yenilikçi çözümlerde yaşamımız içerisinde kendisine yer buluyor. Bu noktada özellikle büyük bir hız ile gelişmekte olan teknolojinin sağladığı yeni nesil avantajlar arasında özellikle hem görsel açıdan görüntü kirliliği hem de performans açısından yüksek verimlilik sağlaması nedeni ile kablosuz ürünlerdir.

Kablosuz teknolojisi özellikle modemlerde oldukça uzun süredir kullanılmakta olan bir teknolojidir. Ancak günümüz modern ve teknolojik dünyasında dünya genelinde bilgisayar kullanıcılarının kablosuz modem kurulumu, kullanımı ve yönetiminde büyük hatalar gerçekleştiriyor. Bu hataların başında da özellikle modemin duvar arkasına koyulmasıdır. Kablosuz internet dağıtımı yapan kablosuz modemlerin önüne geçen her engel internet hız ve kalitesinde olumsuz yönde etkilere neden olacaktır.

kablosuz-modem

Bunun dışında da kurulumu yapabilen ya da yaptıran bilgisayar kullanıcıları, modemlerinin kılavuzlarını çöpe atıyor. Bu yapılabilecek en büyük hataların başında geliyor. Kablosuz modemlerde yaşanabilecek sorunlara karşı kullanma kılavuzları kurtarıcı bir rol üstlenen oldukça önemli bir detaydır. Bunun dışında da ağa özel bir isim verilmesinin unutulmasıdır.

Kullanıcılar ağlarına özel bir isim vermezler ise, kendi kablosuz ağlarını bulmakta oldukça uzun vakitler harcayabilir. Bunun sebebi ise diğer dairelerde de mutlaka ağına özel isim vermeyi unutmuş birileri olacaktır ve kablosuz ağ listesinde bir anda birden fazla modem isimli ağ belireceğinden karışıklığın yaşanmasına neden olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.