Kanlı Elmas Blood Diamond

15

Kanlı Elmas 2006 tarihli ABD yapımı macera türünde başrollerini Leonardo DiCaprio, Jennifer Connelly ve Djimon Hounsou’nun rol aldıkları filmin yönetmeni ünlü yönetmen Edward Zwick’tir. Filmde geçen konu özetle Sierra Leone’de başlar. Bölgede isyancılar vardır. Kendi halinde bir balıkçı olan Solomon Vandy (Djimon Hounsou) ailesini karmaşadan ve savaştan kurtarabilmek için çabalar ailesini kurtarır ancak kendisin esir düşer.

İsyancılar esin sürdüğü madende işçi olarak çalıştırılmaya başlar. İsyancılar savaşta kullanmak için silah alımlarını madende çalıştırdıkları işçilerin bulduğu elmaslar ile karşılamaktadır. Esas isyanın sebebi ise zaten filmin isimide alan bu kanlı elmaslardı. Soloman madende çalışırken bugüne kadar eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir elmas buldu. Bu elması sakladığı esnada fark edildi ve isyancılar tarafından yakalanacakken birden ordu isyancı güçlere saldırdı.

Blood Diamond

 

Karmaşa esnasında elması saklayan Solomon diğer isyancılar ile birlikte Ordu tarafından yakalanarak cezaevine konuldu. Filmin devamında onu hapisten kurtararak elması almak için devreye giren ünlü oyuncu Leonardo DiCaprioyu izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.