Kansere Karşı Organik Beslenme

7

Sürekli olarak gelişmekte olan modern dünyamızda teknoloji her ne kadar hızlı gelişmeye devam ederse etsin sağlık açısından pek çok konuda insanlara olumsuz etkiler yaratıyor. Bu kapsamda da özellikle modern çağın en büyük hastalıklarından birisi olan kanser konusunda günümüzde artık insanlara çok daha fazla seçenek sunuluyor. Fast food, sağlıksız beslenme, doğadan uzak betonarme yapılar içerisinde hızlı, stresli yaşam ve spor yapmama gibi pek çok etmen kanser konusunda insanların daha yüksek ihtimallere ulaşmasına neden oluyor.

Ancak günümüz modern tıbbı kanserin oluşumunun önlenmesinde doğal ve sağlıklı beslenmenin oldukça büyük bir rolünün olduğu yönünde insanlara uyarıları bulunuyor. Özellikle organik besinlerin sadece vücudun ihtiyaçlarını karşılaması ve herhangi bir ekstra etkide bulunmaması, günümüz modern ve teknolojik dünyasında mümkün olduğunca doğal beslenme öneriliyor.

sağlık

Bu kapsamda da günümüzde uzmanlar kanser oluşumunun engellenmesi açısından D-limoen’ i öneriyor. Özellikle de limon ve mandalina kabuğunda olan D-limoen kanser tümörünü eritiyor ve çoğalmasını engellemektedir. Bu yüzden de uzmanlar limon ve mandalina kabuklarının atılmamasını ve sirkeli su ile iyi bir şekilde yıkanmasının ardından yenmesini tavsiye ediyor.

Bunun dışında da günümüz modern kadınlarının en büyük sorunlarından birisi olan meme kanserine karşı da nar uzmanlar tarafından öneriliyor. Özellikle de meme kanserinde nar suyu çok faydalı olduğundan kesinlikle sık bir şekilde tüketilmesi gerekiyor. Nar kabuğunda ve çekirdeğinde bulunan büyük şifalar, meme kanserine karşı kadınların korunmasında yardımcı oluyor. Bunun dışında da kesinlikle meyve ve sebzelerin mevsiminde tüketilmesi gerekiyor. Ayrıca da meyvelerin posası ile yenmesi de daha faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.418 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.