Kış Ayları İçin Pantolon Seçimi

13

Kış ayları yaklaşırken bayların hem şık bir görünüm için hem de soğuk havalardan korunmak için pantolon seçimlerinde çok dikkatli olmaları gereklidir. Kış ayları için erkeklerin kışlık pantolon alımında aceleci davranmamaları gerekmektedir. Hava koşullarına göre ikişer veya üçer pantolon aldıkları zaman hem pantolonun ömrü uzun olacaktır hem de yeni sezonlarda kalıplar ve modeller yünlere göre değişik hatlarda da alabilirler.

Yarı yünlü, çizgili bir pantolon şu anda sonbaharın gelmesi ile ideal olan bir pantolondur. Bu dönem içerisinde, yani sonbahar dönemlerinde çok fazla yünlü pantolon alımları yapılmaması çok doğru bir tercih olacaktır. Bu sebeple sonbahar döneminde kullanım için yarı yünlü pantolonlar ideal bir tercih olacaktır.

Kış döneminde kullanmak üzere tercih edilecek pantolonların yünlü ve gabardin kumaşlı olması gereklidir. Bu sayede yıkama ve ütüleme işlemlerinde gayet rahatlık sağlayacaktır. Kışlık pantolonların yünlü olması nedeni ile dize kadar yarım astar kullanıldığı zaman bacak kısımlarında yaşanan kaşındırmalara çözüm olacaktır.

Kışlık pantolonlarda iç payı 6 ila 7 santim fazla katlatıldığı zaman soğuk ile yakındığında daha az çekme yapacaktır. Kışlık pantolon seçiminde tek pilili pantolonlara da dönüş yapılabilir. Çünkü kış ayların pantolonlar bir mont, kaban ile giyileceğinden üst bölümü daha az gözükecektir. Fakat alt kısmının çok bol olmaması gereklidir. Dar ve 22 santim paçayı da aşmaması çok doğru bir tercih olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.383 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.