Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi

Posted on

Kızıl renk uzaktan dahi kendini belli eden, açık tenlileri makyajsız soluk gösteren sık sık bakım ve boyama gerektiren bir ton olmasına rağmen bayanlarda öz güveni arttıran, daha alımlı ve seksi gösteren de bir renktir demek herhalde yanlış olmaz.

Özellikle kahve veya siyah saç rengine sahip olan bayanların çoğu hayatlarının en az bir döneminde kızılı ve tonlarını denemişlerdir. Kızıl Saçlara Uygun Makyaj Seçimi ve renklerdeki makyaj renklerini bilmek ve uygulayabilmek önemlidir. Makyaj yapmayı beceremeyenler için bile çok ufak dokunuşlar kızıl saçları daha cazip kılmaktadır.

beyaz-ten-kizil-sac

Fondöten

Makyajın en önemli malzemelerinden biri dense yeridir. En önemlisi cilt rengine ve cilt tipine uygun fondöteni seçebilmek. Özellikle kırmızımsı bir cilde sahip olan kişilerin kesinlikle pembe tonlardaki bir fondöten seçmemesi gerekir. Açık ten renginiz varsa da kesinlikle cildin doğal güzelliğini bozmayan tonlar seçilmelidir.

Far

Kızıl saçlarda kullanılabilecek far renk alternatifleri oldukça fazladır. Altın sarısı, kestane, bej, kahveler ile kiremit rengi, şeftali tonları ve açık pembeler de hem doğal hem de çarpıcı bakışlar elde etmenizi sağlar. Buğulu bakışlar isteyenler içinde siyah far yerine koyu kahve kullanılmalıdır. Siyah far, kalem ve eyeliner kullanmak bakışları daha da sertleştirecektir. Bunlarda da yine kahverengini kullanmak isabetli olacaktır.

Ruj

Makyajın en eğlenceli kısmı dudağı renklendirmektir. Mercan, şeftali, mürdüm, kiremit tonlarını kızıl saçlara sahip bayanlar çok iyi taşırlar. Ancak pembe ve kırmızı tonlar kullanmayı seven bayanlar bu sevdalarından vaz geçmek zorundalar. Çünkü bu tonlar doğallığı bozacaktır.

Son Dokunuş Allık

Allık rengini belirlemek son derece kolay aslında. Dudaklar için hangi renk ruj seçildiyse allık rengi de aynı olmalıdır. Böylece yine doğallığa dokunmadan makyajı tamamlamış olacaksınız. Ufak bir tüyo; altın rengi farınızdan çok az allığınıza karıştırmak yanakların ön planda olmasını sağlayacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir