Kızlara Yılbaşında Nasıl Bir Hediye Almak Gerekir?

14

Eğer bir kız arkadaşınız varsa ve ona yılbaşında hediye almayı düşünüyorsanız, strese girmiş olabilirsiniz. Çünkü kızları mutlu etmek oldukça zordur. Hediyenin mahiyetiyle ilgilenmezler. Esasa bakmazlar, şekle bakarlar. Buda hediyeye burun bükebilmeleri anlamına geliyor. Bekli çok fazla sizleri rencide etmemek adına gülümserler, kucaklarlar ve çok teşekkür ederim derler. Zaten bunları da yapmasalar doğru bir davranış sergilemiş olmazlar. Peki ama bu gerçeklikler içerisinde yılbaşı hediyeleri ürünlerini değerlendirdiğiniz de, kız arkadaşlarınızı memnun edemeyeceğiniz ortaya çıkıyor. Bu durumu nasıl tersine çevireceksiniz?

Kızlarda erkekler gibi olsa tamamdı

Erkeklerin hediye kültürünü incelediğiniz zaman ne kadar ince olduklarını anlayabilirsiniz. Çünkü onlar ne geleceğine değil, kimden ve ne anlamda geleceğine bakarlar. Dolayısıyla hediyenin şekliyle değil, esasıyla ilgilenirler. Ruh dünyaları geniştir. Kızların da öyle tabi… Ancak şekle takılıp kalmaları oldukça erkekleri zorlayan bir durum. Hele ki zamanımızda kıyaslama diye bir mefhum ortaya çıktı. Buna göre sevgililer arasında bir kıyas yapmak gerekiyormuş. Onlar oraya gitti, bizimde geri kalmamamız lazım laflarını kız arkadaşından duymayan yoktur. Onlar ve bizler arasında kesinlikle bir fark yok. Öyleyse yaptıklarımız arasında da bir fark olmayacak… Mantık bu olunca, beraberlik de elbette zorlaşıyor.

yilbasi

Çok fazla konuyu dağıtmadan devam edelim. Hayatın zorluklarına göğüs gererek mücadele etmek gerekir sevgiliyi koluna taktıysan, cebindekine çok fazla sarılmayacaksın. Onu mutlu etmek için ne gerekiyorsa yapacaksın. Hediyelerinde en iyisini alacaksın. O sana yılbaşı hediyesi erkek ürünlerinden en ucuzunu alacak. Bundan hiç olmadığı kadar mutlu olacaksın. Ancak sen ona daha pahalı ve güzel olanını sunmak durumundasın. Çünkü kızlar güzele ve lükse önem verirler. Kendilerine sunulan her lüksten değerlerinin ne olduğunu anlarlar. Anlayacağınız kafaları çok farklı çalışır. Anlam dünyalarına giren çıkamaz, çıkan bir daha yolunu bulamaz.

O halde çok fazla kafa yormaya gerek yok. Sevgiliye yılbaşı hediyeleri kapsamında en çok satanları bakacaksın. En çok satan en çok ilgi gören beğenilen anlamına gelir. Böylece sevgiliniz tarafından beğenilmeyen bir durum veya hava sezdiğinizde, “herkesin beğendiği ve çok güzel yorumlar yazdığı hediyeyi sana aldım” diyerek işin içinden çıkacaksınız. Tabi bu sefer de herkesin aldığını, bana da mı layık gördün gibisinden bir söz işitmek zorunda kalabilirsiniz. Farklı olmaya çalışan sevgililer de var. şu Hayatta en zor şey ise, hem başkalarını yetişmeye zorlanmak, hem de yetiştiklerinizden farklı olma kaderine mahkum kılınmak… Erkek olmak zor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.