Kravat Seçimi Nasıl Yapılır

13

Erkek şıklığının önemli bir unsuru olan kravatların, seçimlerinden kullanılma tarzlarına kadar birçok önemli ayrıntı, kullanan kişinin yeniçağın modası ile uyumlu olup olmadığınızı belirleyici özellikler taşımaktadır.

Kravat seçimi tek başına yapılabilen bir işlem değildir, Kravat seçimlerinde kullanacağınız gömlek veya ceketiniz rengine uyumlu olarak seçmeniz gerekir. Genel olarak düz beyaz bir gömlek üzerinde kullanılacak kravat, her renk ve desende olabilir. Küçük kareli gömlekler üzerinde kullanılması gereken kravat desenleri genellikle gömlek rengi ile uyumlu ve küçük puantiyeli kravatlar olmalıdır.

Bununla beraber iri karelerden veya ekoselerden oluşan desende gömleklerde, yine gömlek rengi ile uyumlu iri puantiyeli gömlekler tercih edilmelidir. Herhangi bir düğün, davet veya resmi bir davet için tercih edilmesi gereken kravat rengi gümüş tonları olmalıdır. Bu tip organizasyonlarda canlı ve parlak renklerdeki kravatları takmaktan olabildiğince uzak durulmalıdır.

Kravat seçimlerinde dikkat edilmesi gereken ana unsur, gömlek, ceket ve kravat arasındaki geometrik şekil ve renk uyumudur. Örneğin sık aralıklı çizgilere sahip bir gömlek üzerine yine sık aralıklı çizgilere sahip bir kravat takılmalıdır. Bunun aksi uygulamalar çok dikkat çekici ve göze hoş gelmeyen uygulamalar olacaktır.

Diğer bir önemli unsur ise ceket mendilinin kravat deseniniz ile aynı olmaması gerektiğidir. Mendil ile kravatın aynı renklerde olması demode bir giyim anlayışını simgelediği gibi tüm şıklığınızı bozan bir unsurdur. Taktığınız kravat ile gömlek uyumuna benzer nitelikte bir renk seçimi yapılmış ancak, kravat ile aynı renk ve desene sahip olmayan bir mendil seçimi şıklığınızı tamamlayıcı modern bir moda anlayışını simgeler.

Kravat seçimlerini gömlek ve ceketimizle uyumlu olarak yaptıktan sonra, dikkat etmemiz gereken diğer bir unsur bağlama şeklidir. Kısa boylu olan kişilerin vücutları ile doğru orantılı olarak kalın bağlama şekillerini tercih etmemeleri gerekir. Kısa boylu kişilerin ince bağlama teknikleri ile bağlanmış kravatları takmaları gerekir, yine orantısal olarak yapılı ve uzun boylu kişilerin kalın bağlama tekniklerini tercih etmeleri gerekir.

Son olarak bağlanan kravatın uzunluğunun kemerinizin alt ucunu geçmemesine mutlaka dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.