4 sene önce
4 sene önce

Kredi Borcu Erteleme

Bir bankadan aldığınız kredi borcunuzu taksitlendirme listenizdeki zamanda ödeyemediğiniz takdirde faiziyle beraber ödemeniz gerekmektedir. Gecikmeli ödemelerden dolayı ise bankaların kara listesine alınma durumu olduğu için ödemelerinizin geciktiği zaman bankaya giderek dolduracağınız kredi borcu erteleme dilekçesi ile doğacak olan engelleri ortadan kaldırmanız mümkün olacaktır.

Gerçekten geçerli bir sebebiniz var ise bankalar bu seçeneği size kullandırabiliyor. Bir sonraki ay için düzenli ödemelerinize devam etme taahhüdün alan banka erteleme işlemini uygulamaya koyabilir. Gecikmeli ödemlerinizde faiz ödemek zorunda kalmayacağınız bu sistemi kullanmak için bankayı neden ödeme yapamadığınız konusunda ikna etmeniz gerekiyor. Her hangi bir başka iş için ya da başka kredilerinizi ödemek için bu yöntemi kullandığınızı fark eden banka sizi kara listesine alabilir ve faiziyle beraber kredi ödemenizi yapmanızı talep edebilir. Kredi borcunu gününde ödemek banka ve müşteri arasında ki güveni pekiştirdiği gibi ihtiyacınız olduğu zaman ikinci bir krediyi müşterisine çıkarabilmektedir. Onun için alınan krediyi gününde ödemek ve mağduriyet oluşturmamak büyük önem taşımaktadır.

kredi-borcu-erteleme

Kredi kullanırken dikkat edilmesi gereken bir durum ise ihtiyacın varsa kredi çekmektir. Ödemelerinizi aksatmamak için sabit bir geliriniz varsa veya düzenli bir işiniz kredi ödemelerinizi otomatik ödeme talimatı vererek gününde ödeme yapmanız çok daha mantıklıdır. Gecikmeli ödemelerde ve aksayan ödemelerde bankanın size göndereceği tebligatla toplam borcunuzu faiziyle banka sizden tahsil etmek isteyebilir. Günümüz şartlarında bu toplu borcu ödemek hiçte kolay değildir. Bu sebeple kullandığınız kredileri zamanında ödeyerek kendinizi bu zor durumdan korumuş olacaksınız.

Uzun vadede çekilen krediler gün geçtikçe ödemeleri sıkıcı bir hal alabilir bunun için kredi çekerken iyi düşünmek ve ihtiyacımızdan fazla uzun vadeli kredi kullanmamaya çalışmalıyız. Düşük faiz le kredi veren bankaların kampanyalarını takip ederek verdikleri krediyi kullanmak sizlere daha çok faydalı olacaktır.

Etiketler :
Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?