6 sene önce
6 sene önce

Kurumsal Hosting Hizmetinin Önemi

Yoğun çalışma gerçekleştiren işletmeler için en ideal sunucu olan kurumsal hosting, daha geniş veri tabanına sahip olunmasına aracılık eden özellik içermektedir. Hızlı ulaşım sağlayan e-posta hizmeti de veren kurumsal hosting çalışma prensibi, firmalar için web sitelerinin ve e-posta trafiğinin önemi çerçevesinde en sağlıklı sistem olmaktadır.

Hosting hizmeti bilindiği gibi tasarımı tamamlanmış web sitelerinin internet üzerinden yayınlanması amacına hizmet vermektedir. Sitenin aktif olarak yayın yapabilmesi için konfigüre edilmiş bulunan sunucular vasıtasına ihtiyaç duyulmaktadır. Web sitelerinin istenilen performans ve işlevde olabilmesi için sunucu hizmetinin web sitesine olumlu bir biçimde yansıması gerekmektedir. Hosting hizmetleri bireysel ve kurumsal olarak ikiye ayrılmaktadır. İster bireysel olsun ister kurumsal olsun sunucu hizmetleri yirmi dört saat süreyle hizmet devamlılığı vermektedir. Hizmetlerde aksama olması sunucu hizmetinin web sitesine yansımasına neden olmakta ve web sitesinin kullanıcılar tarafından ziyaretinin gerçekleşmemesine neden olmaktadır.

hosting

Web sitesi bağlantılarının gerçekleştiği kurumsal hosting hizmetinde ayrıca bugün pek çok işletmenin ihtiyacı olan e-posta hizmeti de sunucu üzerinden verilmektedir. İçinde bulunduğumuz günlerde pek çok yurt içi ve yurt dışı hosting hizmeti veren firma bulunmaktadır ve bu hizmetler aylık ya da yıllık kiralama bedellerine göre kullanıcılara sunulmaktadır. Hosting hizmetlerinde önem açısından öne çıkan kriterler şunlardan oluşmaktadır; hız, site için ayrılan alan boyutu ve destekleyici programlar.

Kurumsal hosting hizmetlerinde özellikle hız faktörü bir sitenin kullanıcılar tarafından gezilmesi durumunda kendini öne çıkarmaktadır. Site içeriğine hızlı ulaşım sağlayan kullanıcılar için sayfalar arasında yavaş geçişler site ziyaretinin kısa sürmesine, kullanıcıların dolayısıyla siteden faydalanmasına engel olmaktadır. Bunun için hizmet alınan sunucunun internet çıkışının güçlü olması önemli bir ayrıntı olarak karşımızda durmaktadır. Sunucu hizmetlerinde ana prensip, web sitesinin kesintisiz olarak güçlü bir alt yapı eşliğinde kullanıcıya sunulmasıdır.

Ücrete göre değişiklik gösteren alan boyutu ise sitenin geniş kapsamlı olması durumu göz önüne alınarak belirlenmelidir. Sitenin boyutu ve e-posta açısından önem teşkil eden alan boyutunun az olması durumunda e-posta trafiğinde sıkıntı yaşanacağı gibi web sayfasının verimi düşecek ve site kalitesini koruyamayacaktır.

Site içeriğinin zenginleştirilmesi için kullanılan programlar kiralanan sunucu tarafından desteklenmektedir. Bu programlar, çeşitli formlar, talepler, satış işlemleri gibi alternatiflerin hızlı ve pratik olarak gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Bugün pek çok kullanıcı bir web sitesinden hizmet unsurlarının tamamını beklemektedir. Bu bir alışveriş sitesi ise ürün tanıtımından satış işleminin sonlanmasına kadar her aşamada nitelikli olarak beklentilerine çözüm aramaktadır. Kullanıcı memnun kaldığı ve benimsediği site özelliğine göre ziyaretini gerçekleştirmektedir.

 

 

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?