Live Photo’ları Gif Formatına Nasıl Çevrilir?

35

Apple firmasının piyasaya sürdüğü iPhone 6S ve 6S Plus telefonlarında getirilen Live Photos özelliği kullanıcıların oldukça dikkatini çekmekte.

Live Photos yani Hareketli Resimler adlı bu özellik kullanıcıların fotoğraf çekim modunda çektikleri fotoğrafları 2-3 saniyelik bir videoya dönüştürüyor. Uygulamanın çalışma prensibi oldukça basit aslında. Sizler fotoğrafı çektiğiniz anda uygulama art arda hızlı birçok kare çekiyor ve sizlere bunu ekranınızda göstermiyor. Çekiminizi yaptıktan sonrasında sistem hızlı bir şekilde bu art arda çekmiş olduğu kareleri bir videoya dönüştürüyor ve karşınıza kısacık bir video görseli çıkmış oluyor.

Çektiğiniz bu Live Photos resimlerini android cihaz kullanan bir arkadaşınızla paylaşmak istediğinizde Apple ne yazık ki bu görsellerin gönderilmesine izin vermiyor. Ancak getirilen ek bir uygulamayla bu sorununuzun da bir çözümü var. Live Photos görsellerinizi ister gif ister video formatlarında sevdiklerinizle paylaşabilmeniz de bu uygulamayla mümkün. Sosyal paylaşım sitelerinde gif formatlı görsellerin gün geçtikçe daha gözde hale gelmesi nedeniyle bizler de bu yazımızda Live Photo’ları Gif Formatına Nasıl Çevirilir? konusuna değinelim istedik.

Live Gif iOS uygulaması Live Photos görsellerinizi gif veya farklı video formatlarına dönüştürerek diğer cihazlarla paylaşılmasına izin vermekte. Uygulama maalesef ücretli. Apple Store üzerinden ücretini ödeyerek alabileceğiniz bu uygulama ayrıca 3D Touch özelliğini de destekliyor.

Uygulamanın kullanımı ise oldukça basittir. Live Photos görsellerinizden paylaşmak istediğiniz herhangi bir tanesine tıklayın. Karşınıza iki adet seçenek çıkacaktır. Live Photos görselinizi gif olarak paylaşmak isterseniz ‘Share as gif’, video olarak paylaşmak isterseniz de ‘Share as video’ seçeneklerinden birine dokunun. Sosyal paylaşım platformlarında veya e-posta ile paylaşma seçenekleri de var. Giflerin boyutu 5 MB’dan küçük olmaktadır, yani sosyal paylaşım sitelerinde boyut küçültme sorunu yaşamadan rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.394 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.