Masa Üstü Bilgisayar ile Kablosuz İnternete Nasıl Bağlanırım?

5

Devir artık laptop ve tablet dönemi. Akıllı telefonları saymıyorum bile artık. Onlar hep yanımızda ve her saniye hiç ayrılmıyor. Masaüstü bilgisayarlar tarih oldu diyebiliriz. Ancak hala daha efsane diye tabir edebileceğimiz bilgisayarlar olan masaüstü bilgisayarları kullanılmaya devam ediliyor. Tabi bunlardan biri de benim. Laptop ile ne kadar verim alabilirsiniz zaten Web sektörü ile uğraşıyor iseniz eğer. Bu bakımdan masaüstü bilgisayarlara laf yok. Efsaneler ölmüyor. Bu yazımızda sizlere internette en çok aranılan masaüstü bilgisayardan kablosuz internete nasıl bağlanır onu anlatacağım.

Laptopları her türlü şekilde Wi-Fi özelliği ile internete bağlayabilirsiniz. Kablolu şekilde de bağlayabilirsiniz. Ancak masaüstü bilgisayarlar için bu geçerli değil malesef. Laptoplarda ki özellik budur zaten.

Masaüstü bilgisayarları peki nasıl kablosuz bağlayacağız? Sorunun cevabı basit. Bir aparat gerekiyor sizlere sadece. Kablosuz wireless cihazı alarak bunu başarabilirsiniz. Bu ne işe yarıyor? Bu cihaz sizi internete kablosuz olarak bağlanmaya yardımcı olan bir araçtır. Bu cihazı masaüstü bilgisayarınıza taktığınızda tıpkı laptopta ki gibi anında wireless ile bağlanabilirsiniz. Bir nevi wireless görevi görmektedir. Sizin yapacağınız işlem sadece bu cihazı temin etmek ve masaüstü bilgisayarınızın USB bölümüne takmak olacak. Sonrası Wi-Fi şifrenizi girmek.

Sizlerde masaüstü bilgisayarınızı kullanıyor iseniz kablosuz internete bağlanmak için bu cihazdan temin etmeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.387 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.