Masa üstü bilgisayarınızı siz oluşturun

8

Masa üstü bilgisayar sabit bir masa üzerinde kullanılacak şekilde tasarlanan kişisel bilgisayar çeşididir. İlk günden beri masa üstü bilgisayarlar her iş yerinde ve evlerde kullanılmaktadır. Ev kullanıcıları bu bilgisayarları farklı parçaları birleştirerek istedikleri gibi oluşturabilirler. Boyutları büyük ve ağır olduğu için çevresel faktörlerden zarar görme olasılığı daha azdır. Diz üstü bilgisayarlara göre daha yüksek güç harcar, ancak daha az maliyetlidir. Masa üstü bilgisayar birkaç parçadan oluşmaktadır. Ayrı klavye, mause, kasa ve monitörden oluşur. Bunların hepsini bir arada alacağınız gibi parçaları ayrı olarak da alabilirsiniz. Buna toplama bilgisayar da denir.

 Masa üstü bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli unsurlar

 Bunlardan birisi işlemci yapısıdır. Bilgisayardan iyi bir performans alabilmeniz için en az çift çekirdekli olması gerekir. Bilgisayar ofis veya evde grafik tabanlı kullanılacak ise işlemci yapısı, memorisi ve ekran kartı yüksek olmalıdır.

Masa üstü bilgisayar alırken ekran kartının paylaşımlı olmamalı, harici bir ekran kartı olmalıdır. Bilgisayar alırken belli bir marka alırsanız satış sonrası hizmetlerinden de yararlanma şansınız olacaktır. Toplama bilgisayarlarda böyle bir şansınız olmaz. Belki toplamalara göre daha fiyatlı olabilir, ancak en ufak bir arızasında gereken hizmeti alabilirsiniz. Masa üstü bilgisayar alırken gönlünüze göre olmasını tercih edersiniz. O halde bilgisayar almadan önce iyi bir araştırma yaparak istediğiniz özellikleri belirlemeli ve aradığınız özelliklerde, bütçenize uygun bir bilgisayar seçimi yapmalısınız. Bütün işyerlerinde kullanılan masa üstü bilgisayar her iş sektörüne göre farklı özellikler taşımaktadır. Ev kullanıcılarında ise ne amaçla kullanılacağı belirlenmeli ve ona göre seçim yapılmalıdır. Bu konuda bilgi edinmek için en kısa zamanda www.grundig.con.tr/bilgisayar/masaustu-bilgisayar sitemizi ziyaret etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.388 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.