6 sene önce
6 sene önce

Microsoft.com’dan Bedava Link Alma

Web site sahiplerinin en büyük hayali ve uğraşıdır Google’da ve diğer arama motorlarında üst sırala çıkmak. Ama bunu yaparken dikkatli olmak gerekiyor ki sitenizi zarara sokmayın. Arama motorlarında üst sıralara çıkma makalelerini daha önce sizlere paylaşmıştık. Bu yöntemlerimiz ile sitenizi üst sıralara çıkarabildiğiniz gibi sitenizi yada sitelerinizi kaliteli hale de getirebiliyorsunuz. Bu yazımızda ise dünyanın en büyük şirketi Microsoft’un sitesinden link almayı göstereceğiz.

Link Alımı Neden Önemlidir?

Google ve diğer arama motorları sitenizin başka siteler tarafından tavsiye edildiğini düşünür ve böylece sizin sitenizi yukarı sıralara alır. Link alımı da sitenizi güncel ve üst sıralarda tutmak için en büyük SEO çalışmalarından biridir. Yani kısacası buna backlink diyoruz. Aslına bakarsanız bir çok etken var link alımı için. Her kafadan bir sesin çıktığı webmaster dünyasında SEO adı altında bir çok makale paylaşımı yapılıyor ve önerilerde bulunuluyor. Unutulmamalıdır ki herkesin yaptığı iş bir tecrübe ve deneme yanılma. Bizlerde bu işleri deneme yanılma ve çözümün olumlu olduğunu vurgulayarak sizlere paylaştığımızı belirtelim. Öyle önümüze gelen yazıyı sizler için paylaşmıyoruz. Boş içerik olmamasına da özen gösteriyor. Sosyal mesajı verdikten sonra artık backlink kavramını anladınız varsayıyorum.

seo-link

Yeni site açanlar ve yeni bu sektöre girecekler için öncelikle sitenizi bol bol özgün yazılar ile doldurmanız gerektiğini hatırlatmak istiyorum. Daha sonra ise link çalışmalarına başlayabilirsiniz.

Web – İnternet kategorimizde de SEO’ya dair yazılar bulabilirsiniz.

Geçiyoruz Microsoft.Com Adresinden Link Alma İşlemine ;

Öncelikle hotmail.com adresine giriyoruz. ve daha sonra ayrı bir sekme açıp buraya http://social.msdn.microsoft.com giriş yapıyoruz. Sağ üst köşede giriş yapılmış olduğunu göreceksiniz. Ardından ise ” Crate Profile ” yazısı bulunuyor oraya giriyoruz. Sizden devam etmek istediğinizi soracak ve devam et diyoruz.

MSDN Profilimizi oluşturmak için bizden bilgiler istiyor.

microsoft-link

Adımızı oluşturduk ve devam dedik. Yine anasayfaya attı bizi. Daha sonra ise yukarıda sağ üst köşede profilimiz oluşmuş. Hemen oraya tıklıyoruz. http://social.msdn.microsoft.com/profile/genelkimliğiniz olarak bir sayfa çıktı karşımıza. Sol tarafta ” Profilimi Düzenle ” seçeneği var ve hemen oraya tıklıyoruz. Avatarın hemen altında. Daha sonra ise Web Sitesi bölümünde adresimizi yazıp microsoft.com adresinden bedava link almış oluyoruz.

link-seo

Bu link PR’nizi arttıracak ve sitenizi daha değerli hale getirecek. Haydi hayırlı olsun.

Bu Yazıyı Paylaşın

En Çok Okunanlar
Yazılarımızı hobi olarak alıp kullanabilirsiniz. Biraz emeğe saygı yaparsak çokta güzel olmaz mı?