Dış Cephe Taş ve Tuğla Kaplama

Yapı teknolojileri geliştikçe ve yapı malzemelerinin kalitesi arttıkça binalarda yaşam daha sağlıklı ve konforlu oluyor. Ülkemizde de son yıllarda modern, sağlam, sağlıklı, konforlu ve estetik yapı projeleri hızla yayılıyor. Yapılarda konfor sağlayacak uygulamaların görselliğine de önem veriliyor. Bunu dış cephe kaplamalarında da görüyoruz. Dış cephe kaplamalarında taş ve tuğla kullanımı son yılların trendi oldu. Dış cephe taş kaplama mekânlara mükemmel bir görsellik katarken, ısı ve ses yalıtımı da sağlayarak yaşamı konforlu hale getiriyor. Dış cephelerde eskiden beri mermer, granit ve tuğla kaplama malzemesi olarak kullanılmıştır. Şimdi ise bu malzemeler çeşitli işlemlerden geçirilerek uygulaması daha kolay hale getiriliyor.

Bunun yanında yapay taşlar, kültür taşları, kaplama tuğlaları ve paneller kaplamada tercih ediliyor. Kaplama taşları uygulamaya hazır olarak üretiliyor ve uygulaması oldukça kolaydır. Ancak farklı taş çeşitlerinin farklı uygulama yöntemleri bulunuyor. Bu nedenle uygulamanın kaplama konusunda bilgili ustalara yaptırılması gerekiyor. Hava şartlarından, yağmurdan, kardan, fırtınadan, güneşten etkilenmeyen taş kaplama ile binalar da bu şartlardan korunmuş oluyor. Binalar nemden, rutubetten korunmuş oluyor.

Doku özellikleri ve renkleri farklı yüzlerce taş kaplama ürünü bulunuyor. Taşların kullanım ömrü çok uzun olduğu için binalarda boya, badana ve onarım işlemlerine gerek kalmıyor. Bu nedenle taş kaplama daha ekonomik bir uygulama oluyor. Dış cephe tuğla kaplama da özellikle mekânlarında tarihi yansıtmak isteyenlerin tercihi oluyor. Bilindiği gibi tuğla geçmişin en önemli yapı malzemesiydi ve pek çok tarihi yapıda tuğlanın yansıttığı güzelliği görüyoruz. İşte bu güzellik bugün kaplama tuğla uygulamalarıyla mekânlarda yeniden hayat buluyor.

Yaşadığınız mekânları daha yaşanabilir hale getirmek için siz de yüzlerce taş ve tuğla çeşidinden zevkinize uygun olanı seçip mekânınıza taş kaplama yaptırabilirsiniz. Uğur Ticaret olarak Stonewrap kültür taşlarının ve Işıklar tuğla ürünlerinin tüm yurtta satışını yapıyor ve uygulama hizmetlerini veriyoruz. Ürünler kullanıma hazır halde satılır ve tüm ürünlerimiz TSE belgelidir. Çevre dostu taş ve tuğla ile mekânlarınızda doğanın tüm güzelliklerini ve tarihini izlerini yansıtabilirsiniz. Taş kaplama ile binalarınız nefes alacak, nemden, rutubetten kurtulacak ve mükemmel bir estetik kazanacaktır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.