Ev Dekorasyonunun Masrafsız Adresi: Evidea!

Bir yerde süsleme amacı ile yapılan düzenlemelere dekorasyon denir. Bir çok insan yaşadığı yeri süslemeyi, düzenlemeyi ya da değiştirmeyi istemiştir, çünkü yaşadığımız mekanları güzelleştirmeyi veya daha yaşanılır bir hale getirmeyi istemek son derece doğal bir güdüdür. Güzide dilimizde yer alan ‘’Aslan yattığı yerden belli olur’’ deyişi de tamamen bu güdüden gelmektedir.

Dekorasyon her ne kadar trendleri çabuk değişen bir şey olsa da, insanların klasik çizgilere olan ilgisi her daim aynı kalmaktadır. Gene de klasikten moderne yapılan geçişlerin her zaman yavaş ve üzerinde ayrıntılı bir şekilde düşünülerek yapılması gerekmektedir.

Peki ev dekorasyonu yapmaya başlarken atacağınız ilk adım ne olmalıdır? Elbette ilk önce renklere karar vermeye başlayarak ilerlemelisiniz. Çünkü dekorasyonun güzelliğini gösteren şey çoğu zaman eşyalar değil, onların renkleridir. Renk seçimini yaparken dekore edeceğiniz mekanın fiziksel özelliklerini dikkate almalısınız. Örneğin, büyük bir odayı dekore edecekseniz koyu tonları kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur. Ancak dekore edilecek olan oda küçük ise, mutlaka koyu tonlardan uzak durmalısınız. Çünkü koyu tonlar odanın küçüklüğünü daha da ortaya çıkararak basık bir görünüm elde etmenize neden olur. Bu nedenle küçük odalarda açık renkleri kullanarak odayı ferahlatmayı deneyebilirsiniz. Özellikle açık bej ya da krem tonlarına boyanmış bir odaya bu renklerle zıt koltuk takımları yerleştirirseniz, son derece modern bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca küçük odalarınıza yerleştireceğiniz aynalar sayesinde de mekanı daha geniş göstermeniz mümkündür. Duvar renkleri ve oturma grubuna karar verdikten sonra sıra aydınlatma elemanlarının seçimine gelir. Oturma odanızı aydınlık gösterecek aydınlatma araçlarını seçmenizin gerekliliği bir yana, abajurlardan da yardım alarak romantik bir görünüm elde edebilirsiniz. Ayrıca odanızın değişik yerlerine, mesela bir tv ünitesinin müsait yerlerine dekoratif eşyalar yerleştirerek küçük hoşluklar kazanabilirsiniz. Ya da duvarlarınızı hoş kanvas tablolar ile süsleyebilirsiniz. Bu işlemleri de tamamladıktan sonra perde seçiminizi yapabilirsiniz. Perde seçiminizi duvarlarınız ve mobilyalarınız ile kontrast renklerden seçmelisiniz. Böylece odanızda ilgi uyandıran bir etki yakalayabilirsiniz.

2013-Mobilya-Modelleri-2

Dekorasyon uygulamalarında belirlenmiş ya da kuralı kesin çizgilerle konulmuş herhangi bir kural yoktur aslında. Önemli olan sizin zevklerinizi yansıtan bir hava sağlayabilmektir. Bu nedenle fazla masraflardan kaçınarak, evlerinizi dekore etme yolunun fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Artık kullanmaktan kaçındığınız bir çok eşyayı yeniden boyayarak ya da üzerinde ufak oynamalar yaparak yepyeni amaçlar için kullanmanız mümkün. Üstelik bu yöntemi kullanan bir çok insan var!

Günümüzde dekoratif ürünler satan bir çok e-ticaret sitesi var. Yukarıda bahsettiğim uygun fiyatlı dekoratif sonuçlara bu yollarla ulaşabilmek için Evidea’nın online alışveriş sitesini ziyaret edebilirsiniz. Evidea’nın fırsatlarla dolu ürünleri ile evinizi daha güzel bir görünüme kolayca kavuşturabilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.