Sırt Ağrıları İçin Sert Yatak

Günümüz modern dünyasının getirmiş olduğu pek çok yeni avantaj ve olanağın yanı sıra pek çok da yeni nesil sorunlar ve rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Özellikle kentlerde insanların yoğun ve hızlı bir iş temposu içerisinde günlük yaşantılarını geçirmeleri nedeni ile pek çok rahatsızlık ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Bu durumda da insanların özellikle bel ve sırt ağrılarını oldukça sık olarak yaşamalarına neden olmaktadır. Bu konuda uzmanlar tarafından pek çok öneri bulunmaktadır. Ancak insanların arasında var olan bazı yanlış bilgiler bu sırt ve bel ağrılarını daha da dayanılmaz bir hale getirebildiği gibi aynı zamanda da daha büyük sorunlar ortaya çıkmasına neden olabilmektedir.

2012-yatak-odası-takımları

Bu noktada da uzmanlar genel olarak sert yatakları önermektedir. Ancak aşırı sert yataklar, eğer omurganızda bir sorun bulunuyor ise sizi oldukça rahatsız edecektir. Çünkü insan omurgası desteklenmek ister. Ama bu desteklenme sırasında da pozisyonun bozulmaması gerekmektedir. İnsanlar zaten uyku sırasında kendi pozisyonlarını sürekli olarak ayarlamaktadırlar. Sert yatakların önerilmesinin sebebi de çok yumuşak yataklarda yatıldığı takdirde omurganın çok bükülebilmesi gibi bir durum ortaya çıkabilmektedir.

Yorumları Görüntüle

1 yorum

  1. Ferdi Yücel dedi ki:

    Eskiden pek inamiyordum benimdeki agrilarin yatagimdan kaynaklandigini.Doktorum tavsiyesi üzerine uygun yatagi alinca tüm agrilarim gecti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.