Bakımlı Ellere Sahip Olmak İster miydiniz?

Bakımlı ellere sahip olmak özellikle bütün kadınların ortak hayalidir. Elleriniz her zaman ön planda olan organlarınızdan biridir. Bu yüzden ellerinizin bakımına çok dikkat etmeliyiz. Ellerinizin hem sağlık yönünden hem de görsellik yönünden bizim için hayati bir öneme sahiptir. Ellerinizin bakımı için yapılması gerekenler zahmetsiz ve oldukça ucuzdur.

Öncellikle dikkat etmemiz gereken bulunduğumuz mevsime göre ellerimize bakım yapmalıyız.

 • Özellikle kış aylarında elleriniz soğuktan çatla hatta kanayabilir. Bunun için soğuk havalarda eldiven giymeden dışarı çıkmayınız.
 • Yaz mevsiminde ise ellerinizde kuruluk görülür. Her gece yatmadan önce ellerinizi ılık suyla ve sabunla yıkamalısınız. Sonra ise krem yardımıyla da ovarak masaj yapılmalıdır.
 • Ellerinize soğuk su veya sıcak su zarar verir. Bunun için orta ısıdaki suyla yıkanmalıdır.
 • Ellerinizi yıkadıktan sonra ıslak bırakılmayınız. Havlu veya selpak yardımıyla kurulanmalıdır.
 • El temizliği tırnakları da kapsamaktadır. Ellerinizin bakımlı olmasında tırnaklarınızda payı çoktur. Tırnak kesmenin en doğru zamanı banyodan sonradır. Tırnak etleri kesilmemelidir. İstenilirse ileri doğru itilebilir.
 • Ozon, benzin gibi yakıcı maddelere çıplak elle temas edilmemelidir. Bu gibi maddeleri kullanırken mutlaka eldiven kullanılmalıdır.

Yorumları Görüntüle

2 yorum

 1. Saç Modelleri dedi ki:

  Artık günümüzde bakım yaptırmayan bayan kalmadı, el bakımının en çok öngörülen ve yaptırılmak istenen işlemi kuşkusuz ki manikür işlemi. Ancak bana göre manikür işlemi sağlıksız ortamlarda ve steril olmayan aletlerle yapıldığı takdirde çok büyük risk… Bu yüzden el bakımına düşkün bayanlara önerim, fransız manikürü. Eti itmeye dayalı olan fransız manikürü, parafin uygulamasıyla da günümüzde yavaş yavaş rehabet görmeye başlamıştır.

 2. Gelinlik Modelleri dedi ki:

  soğuk havalarda eldiven giymeden dışarı çıkmayın derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.