Converse Avrupa’ da Sadece Türkiye’ de Mağaza Açıyor

Hepimizin bildiği, bir şekilde yaşamımıza girdiği Converse markası dünya üzerindeki üçüncü mağazasının açılacağı yer olarak İstanbul’ un eşsiz caddesi İstiklal Caddesi’ ni seçmiş durumda. Aslına bakarsanız bu bir İstanbul gönüllüsü olarak benim gururumu oldukça okşayan bir durum, ancak böylesine dev bir firmanın, Avrupa’ nın onca moda merkezi varken niye İstiklal Caddesi’ nde mağaza açmak istediğini de oldukça merak ettim.

Converse markalar arasında da güzide bir yere sahip prestijli ve çok bilinen markalar arasında. Kısacası marka imajı dünya üzerinde çok güçlü ve kemik tüketicileri Converse satın alarak belirli bir zümrenin temsilcisi olduklarını, bir protesto ve başkaldırı temelinde yaşadıklarını belirtmek istiyorlar. Elbette sadece bunlarla sınırlı değil ancak Converse bu çözümlemeyi mutlaka bizden çok daha iyi bir şekilde yapmış ve markasının imajı üzerinde İstiklal Caddesi’ nde bir mağaza açmanın katkısının çok büyük boyutta olacağını düşünmüş.

Beyoğlu’ nun çok renkli ve dünyanın hemen hiçbir bölgesinde olmayan mozaik kimliğiyle Converse’ in marka anlamları arasında ciddi paralellikler var. Beyoğlu’ nun büyülü dünyasının Converse markasına katacağı çok renklilik ve birleştiricilik paha biçilmez nitelikte.

Her ne olursa olsun Converse Store Beyoğlu artık İstiklal caddesi’ nde ve bu Türk modası içinde çok ciddi bir katma değer. İstanbul’ un bir dünya şehri olduğu zaten tüm dünyanın malumu, ancak bu şehrin Türkiye’ nin olması dünyada ki bir çok kesimi rahatsız ediyor. Bu gerçekler her daim önümüzdeyken Converse gibi prestiji yüksek bir markanın Avrupa’ da sadece Türkiye’ de mağaza açması ekonomik anlamda iyi bir katkı olacaktır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.