E-Ticaret Furyası Hız Kesmeden Gelişmeye Devam Ediyor!

1

Ülkemizde internete erişimi olan her 5 kişiden 1’i internetten alışveriş yapıyor. İnternetten alışveriş yapan insan sayısının 10 milyonu geçtiği günümüzde, e-ticarete yapılan yatırımların oranı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Erkek bireylerin yüzde 39’u elektronik ve bilgisayar alışverişi yaparken, kadınların da yüzde 41’inin giyim ve aksesuar kategorilerinden alışveriş yaptıkları saptanmış durumda.

Alışveriş çılgınlığının sokaklardan internet ortamına taşınması ile beraber, e-ticaret firmaları arasında da ciddi bir rekabet mücadelesi başlamış oldu. TV reklamları furyası ile başlayan bu süreç, sosyal mecraların daha etkin kullanılmasıyla kızışmaya başladı. Çünkü Facebook, Twitter ya da İnstagram gibi sosyal paylaşım sitelerinde yapılan satış odaklı paylaşımlar, internet kullanıcılarını alışveriş yapmaya teşvik etmeye başladı. Son derece cazip fiyatlara ve ürün seçeneklerine sahip olan online alışveriş siteleri, yaptıkları online yarışma ve kampanyalarla alışveriş sepeti ortalamalarını artırarak sektör üzerindeke paylarını büyütmeyi başardılar.

2013-kış-modası-6

Online alışveriş oranının yüzde %50’sini İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde yaşayan insanlar oluşturuyor. ‘’Online alışveriş’’ kelimesini internette aratanların sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu ilgiden beslenen e-ticaret siteleri, yepyeni iş kollarının ortaya çıkmasına ve bu yollarla istihdam edilen eleman gruplarının oluşmasına neden olarak ülke ekonomisi üzerinde de azımsanmayacak kadar fazla bir paya sahip oldular.

Peki ya e-ticaret furyasının hedefinde bulunan bayanların alışveriş alışkanlıkları ne durumda dersiniz? Yazımın girişinde de belirttiğim gibi, kadınların da yüzde 41’i giyim ve aksesuar alışverişlerini internet üzerinde gerçekleştiriyorlar. Yani aslında e-ticaretin asıl hedefi kadınların satın alma alışkanlıklarından ileri geliyor. Bu nedenle bayan giyim modasını yakından takip eden online alışver siteleri, tüm dünya markalarının ürünlerini satarak tercih edilebilirlik oranlarını yükseltiyor. Uygun fiyatlarla alışveriş merkezlerinde bulamayacakları ürünlere sahip olan kadınlar, elbise ve özellikle kozmetik ürünlerine de fazlasıyla ilgi gösteriyorlar.

Ülkemizde online alışverişte kadınların tercihi olan Moda In Moda, trendleri yakından takip eden herkesi online alışveriş sitesine davet ediyor! Online alışverişin uygun fiyat avantajını, müşteri memnuniyeti odaklı satış stratejileri ile harmanlayıp kalite standartları çerçevesindinde sizlere sunuyor! Eğer siz de alışveriş heyecanını online yaşamayı sevenlerdenseniz, mutlaka Moda In Moda ürünlerini incelemelisiniz!

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.