Erkek Pantolonlarında Paça Modelleri

Erkeklerin pantolon seçiminde dikkat etmeleri gereken unsurlar arasında en başta yer alan unsur elbette ki pantolon paçasıdır. Erkeklerin bu konu üzerindeki doğru seçimleri, pantolonun vücut üzerindeki görünümünü şıklaştıracağı gibi aynı zamanda kişiye rahat bir pantolon kullanım olanağı sunmaktadır.

Bu konuda erkeklere yardım için farklı modellerde pantolon seçenekleri bulunmaktadır. Ülkemizde ve dünya üzerinde erkekler için üç şekilde pantolon paçası modeli bulunmaktadır. İlk olarak geniş pantolon paçasıdır. Buna duble paçada denilmektedir. Bunun yanı sıra orta dubleli orta paça bulunmaktadır. Son erkek pantolon paça modeli ise düz paçadır.

Erkek pantolon paça modelleri bu şekilde üç ayrı gruba ayrılmaktadır. Erkek pantolonlarında düz paçayı daha çok ve hatta sıklıkla takım elbiselerde, daha ağır takım elbiselerde tercih edilmektedir. Kişi eğer tek bir pantolon giyiyorsa duble paça pantolon tercih etmesi daha doğru bir pantolon model seçimi olacaktır.

Çünkü duble paça bir pantolon, ceketsiz pantolon kullanımını daha şık bir hale getirmektedir. Daha ince paçalara sahip pantolonlar ise genel olarak bağı olmayan ayakkabı modelleri ile tercih edilmektedir. Duble paça pantolonun görümünü daha şık bir hale getirmektedir. Pantolonun paça boyunun, ayakkabının tam topuk hizasında olması gerekmektedir.

Burada yapılan daha uzun bir paça seçimi pantolon yer ile temas ederek kirlenmesine ve sonucunda iz oluşmasına neden olabilmektedir. Bu sebepten dolayı iyi bir paça ölçüsünün ayakkabının topuğunda bitmesi gerekmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.