Genç Kalmanın Sırları

Kadınlar her yaşta genç ve güzel kalabilmeyi isterler ve bunun için her yöntemi denemekten çekinmezler. Dünyada yaşları ilerlese bile genç kalmayı başarabilen kadınlar genellikle Uzakdoğu ülkelerinde yaşayanlardan oluşuyor. Ruhun ve bedenin en büyük gençlik kaynağı mutlulukla yaşanmış bir ömürdür. Ruhun mutluluğu tatması, bedenin bunu hissetmesi gerekir. Ruhani bir huzur vardır bu insanlarda.  Beyin dinlenmiş ve her türlü yeniliğe açıktır.

Doğa en büyük kaynaktır genç bir bedene sahip olmak için. Öncelikle beyni kontrol altına almak lazımdır. Mutluluk, sevgi ve huzur odaklı bir ortamda bedenin de genç kalması kaçınılmazdır. “Mutlu ol, sağlıklı kal”,  esas çıkış noktası budur gençliğin. İnsanın kendini ve bedenini sevmesi gerekir. Kendini sevmeyi başarabildiği ölçüde vücuduna daha çok özen gösterecek ve mutlak bir inançla yolunda yürüyecektir. Bu Uzakdoğuluların belki de en önemli ayrıcalıkları.

Kendilerini önemsiyorlar. Türk kadını daha çok günlük hayatın karmaşası içinde kendinin farkına bile varamadan tamamlıyor ömrünü. Toplumun kadını değersizleştirmesi, kadının da kendini değersiz hissetmesine neden oluyor. Bu nedenle de kadınlar kendilerine yeterli özen göstermiyorlar. Fakat bu şekilde bir yaklaşımdan kurtulabilmek ve her şeyden önce kadınlar kendi zihinlerinde bilincine vardıklarında adım adım ilerleyecek bir iyileşme ve yenilenme söz konusu.  Beslenmeyle işe başlamak gerekir. Vücudun neye ne kadar ihtiyacı olduğunu saptayarak, buna göre bir beslenme planı güzel bir başlangıçtır.

güzellik

Vücudun suya olan ihtiyacı tartışılmaz. İnsan vücudunun büyük bir kısmı sudur. Ve suyun iyileştirici gücü vardır. Kan dolaşımı için, beynin çalışması için, organların işlevlerini görebilmesi için su gereklidir. O nedenle su mutlaka hayata dahil edilmelidir. Bazen günlerce su içmediğinizi böbrekleriniz ağrıdığında fark edebilirsiniz. Besin olarak seçtiğiniz yiyeceklerin deniz ürünleri ve az pişirilmiş sebzelerden oluşması daha güçlü ve daha dinamik bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

Meyve yemeyi ihmal etmeyin. Bunun en ideal saatler sabah ilk uyandığınız anlardır. Hem vücudunuzun uyanmasını sağlar hem de vücut meyveden alabileceği bütün besini en iyi şekilde bu saatlerde alır. Genç kalabilmeniz için küçük sırlarımızı paylaştık sizlerle.  Mutlu olmayı öğrenin, gençlik ayak izlerinizi takip edecektir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.