Kalıcı Kaş Makyajı Nasıl Yapılır

Kalıcı makyaj öncelikli olarak pigment seçimi ile başlar. Kişini saç rengine, cilt rengine uygun olan pigmentler tercih edilir. Bu noktada renk karışımına gidilebildiği gibi ayrıca tek renk uygulaması da yapılabilmektedir. Renk seçimi yapıldıktan sonra steril apartlar makineye yerleştirilerek işleme başlanabilmektedir.

İlk olarak steril iğne makineye yerleştirilmektedir. Makinenin dermografının sağlığa uygun şartlarda olması gerekmektedir. Boyaların ve sıvıların geriye doğru kaçışını engellemesi gerekmektedir. Bu hususlar AIDS ve Hepatit için oldukça önem arz eden bir noktadır.

Kalıcı Kaş Makyajı

Bu işlemin hemen ardından makinenin kendi aparatı takılır. Bu noktadan sonra uç kısmında yer alan aparatta yerine takılarak makineyi hazır hale getirilmektedir. Pigment kapları ise tek kullanımlık ve steril olması gerekmektedir. Bu işlemde kullanılmakta olan pigmentler tamamen doğal olmasından dolayı kanser hastalarının bil kullanmasında sakınca oluşturmamaktadır.

Pigment kabının içerisine pigment boyasını da hazır hale getirdikten sonra kalıcı kaş makyajı işlemine kolaylıkla başlanabilmektedir. Bu noktada boya makinenin içerisine çekildikten sona kaş üzerinde istenilen kısımlara işlem rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.