Kuaför Nasıl Bulunur? Doğru Kuaförün Önemi

Kadınların en büyük sorunlarından biri de doğru kuaförü bulamamaktadır. Doğru kuaförü bulana kadar birçok başarısız saç hikâyesine konu olan kuaför maceraları yaşanır ve saçlar yıprandıkça kesilir, uzaması için kaynaklar takılır, yine yıpranır kesilir ve bu sorun iyi bir kuaför bulana kadar uzun süre devam eder.

Her kadının bir stili vardır ve bu stile uygun olarak saçlarını kestirir, şekillendirir ve boyatır. Bu stilin dışına çıkmak istediği durumlarda da, birçok farklı model arasından farklı bir seçim yapar. Bu seçimi uygulayabileceğine inandığı kuaföre gider ve istediği modeli genellikle bir fotoğraf aracılığı ile kuaföre gösterir. Beğenilen saç modelinin saçı yapılı olduğundan ve saç tipi bilinmediğinden kuaföre model üzerinde ısrar edilir. Kuaför yapamasa da fotoğraftaki modeli dener ve başarısız sonuç alındığında, birçok bahane üretir. Üretilen bahaneler sonucunda ikna olmayan hanımımız, sinirleri tava yapmış bir şekilde salonu terk eder. Kuaförü kötüleyerek kendini rahatlatmaya çalışır. Sadece saç kesiminde değil, saç rengi değiştirme hususunda da bu durum aynı şekildedir.

Bu konuya iki açıdan yaklaşmak gerekir. Müşteri daima haklıdır prensibini ilke edinmiş bir kuaför, zaten müşterinin mağduriyetini gidermek için gerekeni yapmaya çalışır. Normalde olması gereken, modeldeki saç modelini isteyen kadının saç tipinin o model için uygun olup olmadığını belirlemektir. Bazı saç kesimleri ya da renkleri saç tiplerine göre farklılık gösterebilir. Bu açıdan yaklaşılınca önce alt yapıyı incelemek ve kararın sonuçlarını müşteriye bildirmek gerekir. Müşteri her şeye rağmen kabul ederse gereken uygulama yapılmalıdır. Bu şekilde müşteri de, kuaför de gerilmemiş olacaktır. İstanbul kuaför salonlarında sıkça rastlanan bu durumlar, diğer Büyükşehirlerde de aynıdır.

Birçok sitede kuaför tavsiyelerini bulabilirsiniz ve en beğenilen saç modellerini görerek kuaförü seçebilirsiniz. Ayrıca artık birçok kuaför kendi Facebook sayfasını açmıştır ve bu sayfada saç renkleri ve modellerini paylaşmaktadır. İşlerini gördüğünüz kuaförleri tercih ederseniz, daha az risk almış olursunuz. Makyaj ve diğer uygulamaları da yaptırabileceğiniz kuaförlerin kullandığı malzemeler ve markalarına dikkat etmeniz, hijyen şartlarına uyup olmadıklarını görmeniz oldukça önemli bir husustur.

Kuaför seçimi, özellikle saç rengi değiştirirken, röfle gibi ciddi saç işlemlerinde ve saç kesimlerinde oldukça önemlidir. Bu yüzden acil durumlarda gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir kuaförünüzün olması şarttır. Kısa süre içinde size istediğiniz saç rengi ve modelini yapabilecek bir kuaför her zaman elinizin altında olmalıdır. Yakın semtlerdeki kuaför salonları hakkında bilgi toplayabilirsiniz. Müşterilerin yorum yaptığı kuaförleri tercih ederek, az risk gerektiren işlemlerle yeni kuaförünüze alışma aşaması gerçekleştirebilirsiniz.

Doğru Kuaförün Önemi

Her kuaför her türlü saç işlemini başarılı yapamayabilir. Sizin Ankara kuaför salonlarında başarılı bir şekilde yaptırdığınız saç uygulamalarını İzmir kuaför salonlarında da aynı şekilde yaptırabileceğinizin bir garantisi yoktur. Çünkü her kuaförün başarılı olduğu farklı bir alan vardır.

Kuaför seçerken, kesimi başka bir kuaföre, boya işlemini başka bir kuaföre yaptırmanız mümkündür. Saç kesiminden memnun olduğunuz kuaföre giderek saçlarınızı kestirebiliriz. Boya konusunda da kuaförünüzü seçerken, dürüst olmanız ve önceki boya işlemlerini söylemeniz gerekir. Saçınızın alt yapısını bilen bir kuaför daha dikkatli davranacaktır.

Ayrıca daha farklı konularda saç şekillendirme konusunda da güvendiğiniz bir kuaförle çalışabilirsiniz. Kuaförlerde sadece saç işlemleri yapılmadığı için birçok kadın tek bir yerde tüm işlerini halletmek isterler. Bu yüzden istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. İyi bir kuaför seçerken, kendi deneyimlerinizi ön olanda tutarak, güvenmediğiniz kuaförlere saçlarınızı emanet etmeyin.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.