Modayı Takip Edebilmenin Kuralları

1

Modayı takip etmenin gerekliliği konusunda yapılan tartışmalar artık o kadar eskidi ki, buna kulak asmayan moda dünyasının kendi kulvarında ki sessiz yürüyüşü bu tartışmaların artık alevini söndürmüş durumda ve her alandan kabul görmüş durumda.

Modayı takip etmenin gerekliliğini bir yana bırakarak, modayı takip etmek için çaba gösteren herkesin bu konuda başarılı olabilmeleri için bazı kurallara dikkat etmeleri gerektiğini hatırlatmak istedik.

Modayı takip etmek ne olursa olsun dönemin trendi diye her şeyi giymeye çalışmak olmamalıdır. Her bireyin kendi vücut hatlarını bilmeleri ve bu vücut hatlarına en uygun kıyafet ve aksesuar seçimleri yapmaları ve bir stil oluşturmaları gereklidir. Bazı kıyafetler sadece ince hatlara sahip bayanlar üzerinde çok şık dururken bazı kıyafetler ise hepsi tarafından kullanılabilirler.

moda

Bu durumda kendi özelliklerinizin ve sevdiğiniz, rahat ettiğiniz kıyafet türlerinin trendler arasında yer alan örnekleri ile oluşturduğunuz bir gardıropla çok başarılı bir moda takipçisi haline gelebilirsiniz. Koyu makyaj yaptığınızda mutlaka bu durumu dengeye kavuşturmak amaçlı sade bir giyim tarzı seçmelisiniz. Denge unsuru modanın en önemli unsurlarından biridir. Dolayısıyla abartılı ve süslemeli elbiseler giyildiğinde bu mutlak surette sade aksesuarlar ve yine taşsız sade ayakkabılar ile desteklenmelidir.

Balık ete sahip vücut hatlarındaki kadınların elbise seçimleri çok bol veya çok dar olmamalıdır. Kollarınızın kalın olduğunu düşünüyorsanız, geniş kollu tunikler kullanarak hem kollarınızı daha ince gösterebilir, hem de çok şık görünebilirsiniz.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.