Pantolon Seçimlerimizi Nasıl Yapmalıyız

1

Kusursuz bir güzellik kesinlikle göreceli bir kavramdır. Kusursuz vücut özelliklerine sahip bir kadın kesinlikle yoktur. Ancak kusurlarını çok başarılı bir şekilde örtmeyi başaran kadınlar vardır. Vücutlarımıza göre ve kusurlarımızı örten kıyafet seçimleri yapmamız çok başarılı bir şıklık elde etmemizi olanaklı kılar.

Bu sebeple yaptığımız pantolon tercihlerimizi kesinlikle vücut özelliklerimize göre uyumlu bir şekilde yapmalıyız. Omuzları ve göğüsleri kalçalarından daha büyük olan kadınlar ters vücut olarak isimlendirilen tipine sahiptir. Ters üçgen ve kısa bir vücut tipiniz varsa sizi daha uzun gösterecek pantolon tercihleri yapmanız gereklidir. Ütü çizgisi olan veya bol paça pantolonlar ile bacaklarınızın inceliğini örtebilirsiniz. Bu kombini topuklu ayakkabılar ile destekleyerek boyunuzu da uzun gösterme şansı elde edersiniz.

pantolon-seçimi

Genelde Türk kadınlarının büyük oranda olduğu armut üçgen vücut tipi, bacak ve basen bölgesi üst bölgelere göre daha kalın ve kalçalar omuzlardan daha geniş olarak tanımlanır. Bu türlü bir vücut tipine sahipseniz yapmanız gereken ince olan üst bölgemizi ön plana çıkararak, kalçalarımızın büyüklüğünü örtebilecek pantolon ve kıyafet seçimleri yapmamızdır.

Armut tipi vücuda sahip bayanların vücutlarını saran pantolonları tercih etmemeleri, bunun yerine diz altından aşağıya doğru bollaşan düz ya da İspanyol paçaları seçmeleri gerekir. Alt bölgeleri kalın gösteren desenli pantolonlardan uzak durarak, koyu renkli kot ve koyu renkli pantolonları tercih etmelisiniz. Son olarak mutlaka pantolon seçimlerinizi alt bölgelerinizi daha uzun gösterecek olan yüksek belli pantolonlardan yana yapmalısınız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.