Pardesü ve Başörtüsü Uyumu

Ülkemizde geride kalan son birkaç yıl içerisinde muhafazakar giyime olan ilginin büyük ölçülerde büyük bir hız ile artış göstermiş olması tesettür giyim konusunda ülkemizde bayanların çok daha çeşitli seçenekler ve örnekler arasından tercihler yapabilmesine olanak sağlamaktadır.

Günümüz dünyasında bayanların kıyafet modalarının tesettür giyime en uygun koşullarda ve en güzel şekilde yansıtılması sayesinde ülkemizde bayanlar dünya modasının inançları doğrultusunda en iyi şekilde yaşayabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

pardesü-başörtüsü-kullanımı-2013

Bayanların tesettür modasını takip edebilme olanağına sahip olabildiği gibi aynı zamanda da birbirine uyumlu olan tesettür kıyafetleri ile de çok daha özgün kendi tesettür modalarını yaratabilme olanağına sahip olabilmektedir. Bu noktada pardesü modelleri ile türban modellerinin birbirlerine en iyi şekilde uyum sağlaması gerekmektedir. Çünkü bu sayede kıyafetler üzerinde şık bir bütünlü yakalanabilmektedir.

pardesü-başörtüsü-kullanımı-2013-2

Bu neden ile oldukça renkli ve büyük desenleri bulunmakta olan pardesü modellerinin üzerine biraz daha sakin modellerde başörtüleri giyilmesi gerekmektedir. Sade ve düz bir modelde olan pardesü modelleri için ise bayanların biraz daha ufak desenleri ile veya tek düz renklerde olan başörtü modelleri tercih etmeleri oldukça ideal olacaktır.

pardesü-başörtüsü-kullanımı-2013-3

Bunun dışında kemer, çanta ve ayakkabı gibi çeşitli unsurlar ile birbirlerini tamamlayacak niteliklerde bir kıyafet seçiminin yapılması gerekmektedir. Bu noktada tamamen düz renklerde ve aynı tasarımlara sahip olan başörtüsü ve pardesü modelleri çok da hoş bir görünüm oluşturmayacağından dolayı mutlak suret ile bayanların bundan kaçınması gerekmektedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.