Size En Uygun Saç Modeli Hangisidir

2

Bayanların saç şekillerinden memnun olmamaları, daha doğrusu kendilerine en çok yakışan saç modelini bulamadıkları için sürekli olarak saç modelleri denedikleri bir gerçektir. Yüz tipinize en uygun saç modelini bulabilmeniz için öncelikle yüz tipinizi doğru bir şekilde tanımlamanız gereklidir.

Saç modelinizi belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler vardır bunlar, yaşınız, boyunuz, saç yoğunluğu, giyim tarzınız ve kilonuzdur. Ancak tüm bunlardan daha önemli olan asıl kriter yüz şeklinizdir. Bu konuda başvurduğunuz ve fikir aldığınız kuaförler ise genelde size en uygun saç modelini önermek yerine, kendilerinin en kolay ve en hızlı şekilde uygulayacakları modelleri önerirler. Bu durumda doğru seçimi mutlaka kendinizin yapması bir zorunluluktur.

Oval bir yüz şekline sahip olan bayanlar belki de bu konuda ki en şanslı bayanlardır. Oval yüze sahip bayanlara hemen her saç modeli yakışır. Üçgen yüz şekline sahip olan bayanların ise daha çok kısa kesimli saç modellerini tercih etmeleri, şakaklarından aşağıya doğru saçlarını sarkıtmaları önerilir.

saç-modeli

Kare yüz şekillerinin sert görünümünü yumuşatmak adına uygulanacak kesim şeklinin mutlaka yuvarlak kesimler şeklinde olmasıdır. Yuvarlak yüz şekline sahip bayanlar kısa veya uzun saç modellerini rahatlıkla kullanabilirler, bununla birlikte bu yüz şeklinde mutlaka yüzü ince gösterecek saç modelleri tercih edilmelidir.

Yüz şekilleri saç modellerinin seçiminde hassasiyetle üzerinde durulması ve doğru olarak saptanması gereken önemli bir konudur. Yüz şeklinizin hangisi olduğunu belirleyemiyorsanız mutlaka uzmanlardan veya stil danışmanlarından yardım almalısınız.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.