Takım Elbiselerde Gömlek Uyumu

Takım elbisenin rengine uygun gömlek seçimi yaparken kişinin bulunacağı ortam çok büyük önem arz etmektedir. Takım elbisede esas olan takım elbisenin omuzlarının vücuda en iyi şekilde oturmasıdır. Ayrıca takım elbisede kol uzunluğu çok önemlidir. Kişi düz renkli bir takım elbise tercih etti ise gömleğin kendinden desenli bir dokuda kullanmak doğru olacaktır.

Bunun haricinde de düz renkli bir takım elbiseyi de king desen bir gömlek ile de kombin işlemi yapmak mümkün olacaktır. Eğer ceket desenli ise gömleğin mutlak suret ile düz renk olması daha doğru olacaktır. Fakat takım elbisenin ceketi desenli olduğu için gömlek düz olacak diye bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Ama desenli ceket altına giyilecek olan gömleğin dokusu petek doku gibi hafif hareketli olabilir ve kişiyi daha şık gösterebilir. Takım elbise gömlek uyumunda gömlek daha belirgin çizgilerde olabilir, takım elbise ise daha düz ana renklerde olması ayrıca önem ile dikkat edilmesi gereken unsurlardandır.

Takım elbise gömlek uyumunda baylar sıkça bazı hususlarda yanlış tercihlerde bulunmaktadır. Bu durumda şık bir takım elbisenin vücut üzerindeki görünümünü olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle de bayların takım elbise gömlek uyumunda oldukça dikkatli bir tercih yapılması gerekmektedir.

Bayların takım elbise gömlek uyumunda yapacakları en doğru tercihler, takım elbisenin bütünlüğünü sağlayacak ve vücut üzerindeki şık görünümüne değer katarak kişiye ayrı bir hava katacaktır.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.