Türban ile Gözlük Kullanımı

1

Göz rahatsızlığı olan kişilerin yani gözlük takmak mecburiyetinde olan kişilerin, gözlü seçerken dikkat etmesi gereken birkaç husus bulunmaktadır. Tesettür giyim modeli ile gözlük takmak mecburiyetine olan bayanların gözlük seçerken dikkat etmesi gereken en temel husus çerçeveli gözlükleri tercih etmemeleridir.

Genelde eşarpta açma yapmakta olduğu için yüzde üçgenimsi bir görüntünün meydana gelmesine neden olabilmektedir. Bu durumda bayanların yüzlerinde çok da hoş olmayan bir görüntünün meydana gelmesine neden olmaktadır.

Türban ile Gözlük

Bu yüzden tesettür giyim ile bayanların daha ince çerçeveli gözlükleri ya da çerçevesi olmayan gözlük modellerini tercih etmeleri çok daha hoş bir görüntü oluşturacaktır. Gerçi bu hususta doktorlar daha çok kalın çerçeveli niteliklere sahip olan gözlük modellerinin takılmasında zorlamada bulunmasa da türbanlı bayanların ince çerçeveli ya da çerçevesiz gözlük modellerini tercih etmeleri birazda mecburiyet teşkil etmektedir.

Gözlükte de bayanlar için her tür aksesuarda olduğu gibi bir moda söz konusudur. Bu neden ile türbanlı bayanlarda gözlük modasını yakından takip etmek mecburiyetinde kalmaktadırlar. Ancak eşarbı biraz bol bağlayarak da yüzde oluşan üçgen görünümü ortadan kaldırmak olanak dahilindedir.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.