Moda Nedir ?

13

Moda her dönemde kendini yenileyen ve bir sezon önceden tasarımcılar tarafından yeni sezonun trendlerinin belirlendiği bir giyim şeklidir. Moda hayatımızın içinde çok önemli bir yere sahip olan ve herkesin bir şekilde kendi giyimine yansıttığı bir sitildir. Ben hiç modadan anlamam diyen bir insan bile en salaş giyimi ile aslında kendi modasını yaratarak farkında olmadan modaya hizmet etmiş durumdadır.

Moda denilince akla ilk gelen bir sezon önceden modacıların bizler için hazırlamış olduğu tasarımları takip etmek ve gardolabımızı yenilemektir. Oysa bunu yaparken dikkat etmemiz gereken çok önemli ayrıntıları da atlamamamız gerekmektedir. Örneğin o sezon boydan balık etek abiye kıyafet moda diyelim. Eğer sizin vücudunuzda fazlalıklar varsa, moda diye bu kıyafeti alıp giymeniz sizi gülünç duruma düşürecektir. Çünkü çok iddialı olan bu tarz kıyafetleri giyebilmeniz için 1 gram dahi fazlalığa sahip olmamanız gerekmektedir.

2013-yaz-modası-kıyafetleri-7

Moda adına kalkıp da kendinize yakışmayan bir kıyafeti alıp giymeniz modaya yapabileceğiniz en büyük zarar olacaktır. Moda aslında insanın bedenine ve kendi zevkine en uygun olan giyim tarzı ile modacıların hazırlamış olduğu en son moda trendlerini birleştirerek harmanlanmış olan giyim tarzıdır. Yani bir kıyafeti üzerinize alıp taşıdığınızda ona sizin ruhunuzu da yansıtabilmelisiniz. Giymiş olduğunuz kıyafetin toplumda sizi temsil ettiğini unutmamalısınız. Tercihlerinizi de ona göre kendi modanızı yaratarak yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.323 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.