Mozilla Google’ın Desteğine Artık İhtiyacımız Yok Dedi

6

Tarayıcı programları arasında rekabet getiren ve bu rekabeti bir süredir liderliği ile sürdürmüş web browser tarayıcısı Mozilla, Google’ın desteğine artık ihtiyacımız yok açıklamasını yaptı. Son yıllarda gelişen internet ve programlar şirketlerin ortak hareket etmesine sebep olmuştu. Geçtiğimiz aylarda Google ve Mozilla işbirliği içerisindeydi ancak son yapılan açıklamada artık bu desteğe ve işbirliğine ihtiyacımız yok denildi.

Mozilla bundan aylar öncesi Google ile yapmış olduğu işbirliği ve beraber yürütme kararı alması şirketine milyon dolarlar kazandırmıştı. Google gibi dünyanın en zengin şirketi ile ortaklaşa hareket etmeleri Mozilla cephesini’de baya hareketlendirmişti. Hem ceplerini hemde konumunu koruması aslıda bir bakımdan Google’ın yapmış olduğu işbirliği idi. Ancak artık hayatta kalabilmek adına artık Google’a bile ihtiyacımız yok açıklaması şaşırtıcı geldi.

Mozilla cephesinden aslında akıllı bir karar gibi görünüyor. Çünkü Google’dan farklı firmalarda iş ortağı olanağı sunuyor. Yahoo, Baidu ve Yandex gibi iş ortağı firmalar ile anlaşması bulunan Mozilla’nın bu firmalar ile yapmış olduğu ortaklık kararı Google’a nazaran daha yüksek meblağların kendilerine kazandıracaklarına yönelik olduğunu düşünüyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.393 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.