Dean Martin’in En İyi Şarkılarından Efsane Albümü

3

Kültür ve sanat, insanların günlük yaşamın stresinden uzaklaşarak, biraz olsun kendilerini bulabildikleri ve tüm streslerinden uzaklaşabilme olanağına sahip olduğu bir alandır. Bu kapsamda da kültür ve sanat denilince tüm dünya genelinde ilk akla gelecek isim olan Dean Martin, 50 milyonu aşan albüm satışı, gişe rekorları kıran filmler ve Hayat Boyu Başarı ödülü gibi daha pek çok ödülü müzikal kariyerine sığdırmıştır.

Dean Martin, geçtiğimiz yüzyılın en büyük film ve sahne yıldızı olduğu konusunda kimsenin karşı bir görüşü bulunmamaktadır. Efsanenin en sevilen şarkılarının yer aldığı arşivlik The Very Best of Dean Martin şimdilerde de müzik severler ile ve hayranları ile bir araya geliyor.

Dean Martin’in The Very Best of Dean Martin adlı albümü Sony Music etiketi altında müzik marketlerdeki yerini aldı. 21 yaşındayken Sammy Watkins tarafından keşfedilmiş olan Dean Martin, müzikal kariyerine ilk olarak 1943 senesinde New York’taki Rio Bamba Room ’da sahne alarak başlamıştır.

Dean_Martin

Dean Martin kariyerinde 10 yıl boyunca Jerry Lewis ile The Martin and Lewis Show’ u hazırlayarak geçirmiştir. Bunun dışında da Dean Martin, kariyerine 16 tane film sığdırmayı da başararak, sinema, sahne şovu ve şarkı gibi birden fazla alanda ne kadar başarılı olduğunu gözler önüne serdi. Martin, 1958 yılında film endüstrisine atıldı ve başarısını sinema sektöründe de devam ettirdi. Sanatçı büyük yankı uyandıran Young Lions filminden sonra 35 sinema yapımında daha yer aldı ve söylediği tüm şarkılar ölene kadar liste başı oldu.

Yorumları Görüntüle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

Sorunun cevabını ver bakalım * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.